Powiatowy Konkurs "Dla Niepodległej" rozstrzygnięty

Powiatowy Konkurs

Młodzi artyści ze szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Żywieckiego spotkali się 19 października 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego, aby wziąć udział w Powiatowym Konkursie „Dla Niepodległej”, którego inicjatorem i organizatorem była nasza szkoła, a w szczególności  polonistki: Pani Danuta Jarosińska-Tracz i Pani Halina Słowik-Tyc oraz Pan dyrektor I LO - Jacek Biłko. Patronat honorowy nad Konkursem sprawował Starosta Żywiecki Pan Andrzej Kalata. Ze strony Starostwa Żywieckiego w organizację byli zaangażowani: Wicestarosta Żywiecki - Pan Stanisław  Kucharczyk, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania - Pan Andrzej Widzyk i Przewodniczący Komisji Edukacji - Pan Adrian Midor.

Niepowtarzalna atmosfera towarzyszyła wszystkim zebranym od momentu uroczystego otwarcia konkursu przez Pana Andrzeja Widzyka, który podziękował uczestnikom za to, że podjęli trud Dla Niepodległej, zgłaszając się do konkursu i zachęcał ich, by kontynuowali edukację w szkołach naszego powiatu, podkreślając, że znajdujemy się w bardzo dobrym liceum, które wykształciło w ciągu 118 lat wielu wybitnych Polaków.

Bogactwo tematyczne utworów i pięknie przygotowana ich interpretacja dostarczyły odbiorcom niezapomnianych wrażeń, dowodząc, że przywiązanie do wartości najwyższych, charakterystyczne dla pokoleń walczących o wolność, nie jest obce młodym ludziom urodzonym w niepodległej Ojczyźnie  w 2003, 2004 czy 2005 roku. Dyrektor Pan Andrzej Widzyk wraz z  Przewodniczącym Pan Adrianem Midorem wręczyli dyplomy, upominki  i nagrody wszystkim uczestnikom.

Oto wyniki w trzech kategoriach konkursowych:

Konkurs Poezji Śpiewanej
I miejsce ex aequo uczennice III klasy gimnazjum: Aleksandra Gruszka - ZSO w Łodygowicach i Zuzanna Piotrowicz - SP nr 2 w Żywcu.
II miejsce: Karolina Cinal - Zespół Szkół nr 4 w Sopotni Wielkiej i Wiktoria Łukaszek - SP nr 3 w Żywcu.
III miejsce - Paulina Porębska - SP w Rycerce Górnej i Martyna Dunat - SP w Łodygowicach.

Konkurs Recytatorski
I miejsce zajęła Klaudia Wilusz - SP w Radziechowach.
II miejsce ex aequo: Patryk Prochownik - SP nr 1 w Łodygowicach  i  Aleksandra Gluza - SP w Żabnicy.
III miejsce ex-aequo: Jakub Mieszczak - SP nr 3 w Żywcu i Natalia Kupczak - SP nr 1 w Cięcinie.

Małe Formy Teatralne
I miejsce - grupa teatralna w składzie: Gabriela Cender, Kacper Czernek, Szymon Glapiński oraz Michał Klepak - SP nr 1 w Łodygowicach.
II miejsce -  grupa teatralna w składzie: Karolina Cinal, Weronika Janik, Barbara Jeleń oraz Dominika Pierlak.- Zespół Szkół nr 4 w Sopotni Wielkiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom Powiatowego Konkursu Dla Niepodległej!  
Opiekunowie uczniów: Marzanna Szymanek, Witold Kupczak, Renata Jurasz, Anna Piątek – Góra, Grzegorz Studencki, Joanna Zwardoń, Halina Hańderek, Teresa Ciapka, Barbara Grajcar, Anna Brandys Staszczyk, Anna Musioł, Jolanta Roczyna, Barbara Szczepańska, Zofia Wojtas. Dziękujemy Państwu za profesjonalne przygotowanie uczestników.

Jury konkursowe: przewodnicząca –  Danuta Jarosińska-Tracz oraz  Halina Słowik-Tyc, Piotr Rypień, Alicja Olschowsky.
Konferansjerzy: Zuzanna Walatek z kl. 3f i Aleksandra Magiera  z klasy 2h.
Fotograf – Justyna Pęcikiewicz z klasy 2h.
Kamerzysta – Wiktor Martosz z klasy 1f.

Na zakończenie Konkursu  Pan Andrzej Widzyk oraz Pan Adrian Midor serdecznie pogratulowali uczestnikom oraz ich opiekunom bardzo wysokiego poziomu występów
i podziękowali organizatorkom Konkursu, wyrażając nadzieję, że Powiatowe Konkursy Dla Niepodległej  staną się wydarzeniem cyklicznym.
I Liceum Ogólnokształcące ufundowało upominki i dyplomy i zapewniło poczęstunek  uczestnikom.
Bardzo dziękujemy  Starostwu Powiatowemu, które ufundowało atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników: arcydzieła literatury polskiej i światowej, m.in. Lalkę, Mistrza i Małgorzatę, Zbrodnię i karę oraz przenośne urządzenia do przechowywania danych.

Fotoreportaż - zobacz.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności