Pożegnanie trzecich klas

Pożegnanie trzecich klas

„Szczęśliwej drogi już czas...” - pod takim hasłem odbyła się 26 kwietnia 2018 r. uroczystość zakończenia klas maturalnych. Wśród zaproszonych gości byli obecni: dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Pan Andrzej Widzyk, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Pan Adrian Midor, dyrektor szkoły Pan Jacek Biłko, Pani dyrektor Halina Badora, Pani wicedyrektor Aleksandra Bura, przedstawiciele wyższych uczelni oraz Rady Rodziców. Pan dyrektor Jacek Biłko powitał zebranych, a szczególnie uczniów klas trzecich oraz ich rodziców. Złożył młodzieży życzenia wszelkiej pomyślności w dalszym życiu zawodowym i osobistym. Życzył sukcesów, osiągnięcia celów i spełnienia marzeń oraz zdania na jak najwyższym poziomie egzaminu dojrzałości. Wyraził też nadzieję, że szkoła będzie wspominana przez młodzież ciepło i z sentymentem.

Wychowawcy i dyrektor wręczyli listy gratulacyjne rodzicom najzdolniejszych uczniów za wysokie wyniki w nauce i sumienne wypełnianie obowiązków. Uczniowie odebrali nagrody książkowe.

W gronie wyróżnionych znaleźli się:

  • Szymon Duraj, Elżbieta Omyła, Daniel Targosz z klasy 3a (wychowawca Pan Jacek Seweryn),
  • Agnieszka Ciućka, Justyna Dudek, Aleksandra Fraś, Klaudia Habdas, Tomasz Kłusak, Radosław Kostka, Aleksander Kulec, Justyna Mędrala, Jolanta Omyła, Michał Rodak, Karolina Słowik, Weronika Szewczyk, Weronika Tlałka, Katarzyna Warzecha i Justyna Widz z klasy 3b (wychowawczyni Pani Beata Fałdrowicz),
  • Emilia Brachaczek, Bartosz Feil, Kinga Krzyżowska, Kinga Płachetka, Dominika Wojtyła, Olga Wrona z klasy 3c (wychowawczyni Pani Ewa Póda – Michalska),
  • Aleksandra Barglik, Patrycja Błachut, Sara Ficek, Karolina Łodziana, Luiza Sewera, Maciej Urbaniec z klasy 3d (wychowawczyni Pani Grażyna Prochownik, Pani Lidia Walaszek),
  • Justyna Sołtysek z klasy 3e (wychowawczyni Pani Barbara Luzar, Pani Ewa Kłusak),
  • Aleksandra Dudzik, Magdalena Dziedzic, Joanna Habdas, Aleksandra Kliś, Maciej Okrzesik z klasy 3f (wychowawczyni Pani Halina Słowik- Tyc),
  • Mateusz Binda, Maksymilian Kamiński, Natalia Kwaśna, Jarosław Pietrasina i Zuzanna Rubys z klasy 3g (wychowawczyni Pani Paulina Komender).

Dyrektor szkoły oraz wychowawcy złożyli rodzicom podziękowania za pełną oddania pracę w Radzie Rodziców, bezinteresowne zaangażowanie, ofiarowaną pomoc i życzliwość.

Pan dyrektor Jacek Biłko podziękował też Pani Aleksandrze Burej - Prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu za sponsorowanie obozów naukowych dla młodzieży, fundowanie stypendiów i nagród, organizację spotkań dla uczniów oraz bezinteresowną pracę na rzecz całej społeczności szkoły. Następnie Pani Prezes, w imieniu Pana Profesora Bolesława Gintera, przekazała nagrodę pieniężną Bartoszowi Feilowi z klasy 3c.

Maturzystów nagrodzono również za osiągnięcia sportowe. Tradycyjnie Pan Profesor Jacek Seweryn wręczył statuetki oraz nagrody książkowe za najlepszą frekwencję. W kolejnej części uroczystości Pan dr Łukasz Iluk z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej wręczył nagrody wybitnym uczniom naszej szkoły: Tomaszowi Kłusakowi z klasy 3b oraz Mateuszowi Bindzie z klasy 3g.  Pani Iwona Duc – przedstawicielka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przekazała „Złoty Indeks WSB” Elizie Kani z klasy 3h.

Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy koncert w wykonaniu tegorocznych absolwentów, którzy w ten sposób chcieli podziękować Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom. Usłyszeliśmy takie utwory jak: „Ostatni raz z moją klasą”, „Ale to już było...”, „Imagine” i „We are young”. Część artystyczną przygotowali: Szymon Pawlus (kl. 3a), Tomasz Aftyka (kl. 3b), Hubert Krzyżowski (kl. 3c), Agnieszka Stasica (kl. 3d), Mateusz Augustynowicz (kl. 3e), Magdalena Dziedzic (kl. 3f), Aleksandra Łasut (kl. 3f), Karolina Bałaś, Eliza Kania i Wiktoria Szpon (kl. 3h). W roli konferansjerów wystąpili: Dagmara Kucia (kl. 3g) i Mateusz Binda (kl. 3g).

Dziękujemy!

Fotoreportaż z uroczystości - zobacz.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności