Projekt - "Szkoła Przyjaciół Kopernika"

Projekt -

Z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika”, którego organizatorem jest Szkoła podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Przygotowania rozpoczęliśmy już w październiku. Uczniowie przygotowali kartki urodzinowe wraz z życzeniami. Trzy z nich zostały wysłane do głównego organizatora, a pozostałe znalazły swoje miejsce na szkolnej wystawie. 

Z okazji obchodów rocznicy urodzin patrona szkoły zostały zorganizowane wykłady, które poprowadziła pani dr Aleksandra Barwicka-Makula „O Mikołaju Koperniku w 550. rocznicę urodzin z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego.

Z okazji obchodów Roku Kopernikańskiego został zorganizowany Szkolny Turniej Szachowy, w którym wystartowało 30 uczniów naszej szkoły oraz wystawa.  Na ekspozycji zaprezentowano informacje dotyczące pochodzenia Mikołaja Kopernika oraz jego nazwiska, członków rodziny. 

Uczniowie przygotowali liczne prezentacje na temat osoby Mikołaja Kopernika i jego najważniejszych odkryć. Podczas obchodów rocznicy urodzin uczniowie mogli obejrzeć film o Koperniku, przygotowany przez uczennicę naszej szkoły oraz zagrać w wirtualny escape room. Dwie klasy naszej szkoły zaprojektowały talię kart nawiązującą do osoby Mikołaja Kopernika, do której grafikę wygenerowała sztuczna inteligencja.  

Zapraszamy do galerii, w której publikujemy efekty naszej pracy. 

 


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności