"Schweiz-KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach"

19.11.2021 uczennice klasy 3 hg Weronika Konior, Julia Raczek i Karolina Trzeciak reprezentowały szkołę uczestnicząc w projekcie "Schweiz-KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach", realizowanym pod patronatem Ambasady Szwajcarii w Polsce. Projekt organizuje Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice. Autorem projektu jest mgr Małgorzata Bubik - prezes stowarzyszenia. Koordynatorkami projektu są germanistki Joanna Paciecha i Anna Iwańska.

II edycja projektu obejmuje 5 spotkań online, odbywa się w języku polskim z użyciem niemieckiego nazewnictwa i ma na celu zachęcanie uczniów szkół średnich województwa śląskiego do zgłębiania wiedzy na temat szwajcarskich kantonów.

W pierwszym spotkaniu tej edycji rywalizowało 6 drużyn. Uczestnicy projektu zdobyli informacje dotyczące kultury, tradycji, historii i obyczajów szwajcarskiego kantonu Freiburg, wykonali zadania i test z wiedzy uzyskanej podczas trwania prezentacji kantonu. Nauczycielem prowadzącym warsztaty była Pani Justyna Sobota z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

Maria Śleziak

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

25.05.2022
Złote Indeksy Politechniki Śląskiej rozdane

Złote Indeksy Politechniki Śląskiej rozdane

W dniu 14 kwietnia 2022 r. w Sali Senatu Politechniki Śląskiej już po raz 6. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu „O Złoty...

czytaj więcej
25.05.2022
Finał konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”

Finał konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”

W dniu 8 kwietnia 2022 r. w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” w Krakowie odbyło się spotkanie z laureatami 7. edycji konkursu „O...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności