"Schweiz-KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach"

19.11.2021 uczennice klasy 3 hg Weronika Konior, Julia Raczek i Karolina Trzeciak reprezentowały szkołę uczestnicząc w projekcie "Schweiz-KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach", realizowanym pod patronatem Ambasady Szwajcarii w Polsce. Projekt organizuje Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice. Autorem projektu jest mgr Małgorzata Bubik - prezes stowarzyszenia. Koordynatorkami projektu są germanistki Joanna Paciecha i Anna Iwańska.

II edycja projektu obejmuje 5 spotkań online, odbywa się w języku polskim z użyciem niemieckiego nazewnictwa i ma na celu zachęcanie uczniów szkół średnich województwa śląskiego do zgłębiania wiedzy na temat szwajcarskich kantonów.

W pierwszym spotkaniu tej edycji rywalizowało 6 drużyn. Uczestnicy projektu zdobyli informacje dotyczące kultury, tradycji, historii i obyczajów szwajcarskiego kantonu Freiburg, wykonali zadania i test z wiedzy uzyskanej podczas trwania prezentacji kantonu. Nauczycielem prowadzącym warsztaty była Pani Justyna Sobota z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

Maria Śleziak

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności