"Schweiz-KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach"

19.11.2021 uczennice klasy 3 hg Weronika Konior, Julia Raczek i Karolina Trzeciak reprezentowały szkołę uczestnicząc w projekcie "Schweiz-KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach", realizowanym pod patronatem Ambasady Szwajcarii w Polsce. Projekt organizuje Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice. Autorem projektu jest mgr Małgorzata Bubik - prezes stowarzyszenia. Koordynatorkami projektu są germanistki Joanna Paciecha i Anna Iwańska.

II edycja projektu obejmuje 5 spotkań online, odbywa się w języku polskim z użyciem niemieckiego nazewnictwa i ma na celu zachęcanie uczniów szkół średnich województwa śląskiego do zgłębiania wiedzy na temat szwajcarskich kantonów.

W pierwszym spotkaniu tej edycji rywalizowało 6 drużyn. Uczestnicy projektu zdobyli informacje dotyczące kultury, tradycji, historii i obyczajów szwajcarskiego kantonu Freiburg, wykonali zadania i test z wiedzy uzyskanej podczas trwania prezentacji kantonu. Nauczycielem prowadzącym warsztaty była Pani Justyna Sobota z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

Maria Śleziak

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
11.04.2024
Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi z pięciu kontynentów, posługujących się językiem francuskim. Międzynarodowy Dzień Frankofonii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności