Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

13 września 2022 roku w Auli im. S. Pyjasa naszego liceum odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły w obecności dyrektora Pana Jacka Biłki, wicedyrektora Pana Piotra Rypienia oraz wychowawców klas pierwszych.

Jak co roku ślubowaniu towarzyszył ceremoniał przekazania Sztandaru Szkoły. Dziękujemy za godne reprezentowanie liceum pocztowi sztandarowemu z klasy 4b w składzie: Aleksandra Cul, Dominika Podejma oraz Tomasz Fijak. Opiekę nad Sztandarem przejęła klasa 3b w składzie: Aneta Hyla, Kinga Żabnicka oraz Dawid Murga.

W formule tradycyjnej przysięgi na Sztandar Szkoły zabrzmiały słowa o honorze, o dumie, jakiej nasi licealiści powinni dostarczać szkole, oraz o gotowości do kształtowania umysłów i serc.

Uroczystość uświetniło przemówienie Pana Dyrektora, w którym życzył pierwszoklasistom sprostania zadaniom, jakie przed sobą postawili, oraz wyraził nadzieję, że w murach naszego liceum będą się rozwijali, doskonalili swoje umiejętności i wiedzę, stawali się odpowiedzialnymi, mądrymi i dobrymi ludźmi.

Po oficjalnej części uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Mały Książę”.

Organizatorzy: klasa 2a z wychowawczynią Panią Dominiką Kamińską, Pani Paulina Komender, Pan Piotr Rydarowicz oraz ks. Bartosz Łacek.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

25.09.2022
XII OBÓZ MATEMATYCZNO-JĘZYKOWY „RYSIANKA 2022”

XII OBÓZ MATEMATYCZNO-JĘZYKOWY „RYSIANKA 2022”

XII Obóz naukowy matematyczno – językowy z zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi uzależnień odbył się w dniach 20.09 - 23.09.2021 r. w schronisku...

czytaj więcej
22.09.2022
82. rocznica rozpoczęcia „Aktion Saybusch”

82. rocznica rozpoczęcia „Aktion Saybusch”

82 lata temu, 22 września 1940 roku Niemcy rozpoczęli akcje wysiedleńczą z Żywiecczyzny w ramach tzw. „Aktion Saybusch”. Od 22 września do 14...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności