Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

13 września 2022 roku w Auli im. S. Pyjasa naszego liceum odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły w obecności dyrektora Pana Jacka Biłki, wicedyrektora Pana Piotra Rypienia oraz wychowawców klas pierwszych.

Jak co roku ślubowaniu towarzyszył ceremoniał przekazania Sztandaru Szkoły. Dziękujemy za godne reprezentowanie liceum pocztowi sztandarowemu z klasy 4b w składzie: Aleksandra Cul, Dominika Podejma oraz Tomasz Fijak. Opiekę nad Sztandarem przejęła klasa 3b w składzie: Aneta Hyla, Kinga Żabnicka oraz Dawid Murga.

W formule tradycyjnej przysięgi na Sztandar Szkoły zabrzmiały słowa o honorze, o dumie, jakiej nasi licealiści powinni dostarczać szkole, oraz o gotowości do kształtowania umysłów i serc.

Uroczystość uświetniło przemówienie Pana Dyrektora, w którym życzył pierwszoklasistom sprostania zadaniom, jakie przed sobą postawili, oraz wyraził nadzieję, że w murach naszego liceum będą się rozwijali, doskonalili swoje umiejętności i wiedzę, stawali się odpowiedzialnymi, mądrymi i dobrymi ludźmi.

Po oficjalnej części uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Mały Książę”.

Organizatorzy: klasa 2a z wychowawczynią Panią Dominiką Kamińską, Pani Paulina Komender, Pan Piotr Rydarowicz oraz ks. Bartosz Łacek.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
04.10.2023

Wykład na temat wystąpień publicznych

Przed nami ostatnie działania projektowe: obchody Dni Erasmusa i organizacja Dnia Mówcy w naszej szkole.

czytaj więcej
03.10.2023
Klasy 3c i 4c na warsztatach kryminalistycznych w WSFiP oraz wystawie anatomicznej Body Worlds

Klasy 3c i 4c na warsztatach kryminalistycznych w WSFiP oraz wystawie anatomicznej Body Worlds

W dniu 29 września klasy 3c i 4c o profilu biologiczno-chemicznym wzięły udział w wycieczce edukacyjnej. Wyjazd obejmował udział w zajęciach z...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności