Spotkania z geografią

Spotkania z geografią

9 października 2017 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu gościliśmy pana  inż. Pawła Słupskiego, naszego absolwenta, studenta piątego roku Akademii Górniczo - Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, kierunku mineralogia stosowana z gemmologią wydziału geologii, geofizyki i ochrony środowiska.
Uczniowie klas geograficznych  w pierwszej części wysłuchali bardzo ciekawych informacji na tematy dotyczące badań polarnych prowadzonych na polskich stacjach badawczych na Spitsbergenie, a w szczególnie pracy geologów z AGH w Krakowie.
Tematem drugiego wykładu były zagadnienia związane z minerałami i skałami oraz meteorytami, dotyczące ich klasyfikacji i podziału.
Zainteresowani uczestnicy mieli okazję zapoznać się z okazami geologicznymi - minerałami i skałami, a także meteorytami z kolekcji Koła Naukowego Geologów AGH w Krakowie.
Podane w bardzo przystępny sposób informacje, pozwoliły na zrozumienie zagadnień z zakresu geografii. Wykład wzbogacony był prezentacją multimedialną.

Organizator spotkania - Jacek Seweryn


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności