Spotkanie autorskie z Panem Szymonem Wróblem

Spotkanie autorskie z Panem Szymonem Wróblem

6 października 2021 r. w auli szkolnej, w ramach seminarium polonistycznego dla klas uniwersyteckich humanistycznych- 1a, 2a i 3a- odbyło się spotkanie autorskie z Panem Szymonem Wróblem, absolwentem naszego liceum, obecnie dziennikarzem, reżyserem i scenarzystą filmów dokumentalnych (“Jego oczami”, “Z domu…”, “Ojciec, czyli o Pieronku”, ”Pamiętajcie!”, “Jukace. Magiczna historia”) oraz autorem książek.

W czasie spotkania Pan Szymon Wróbel prezentował swoją najnowszą książkę pt. “Humorem i (u)Śmiechem”. Składają się na nią wyjątkowe wywiady, m. in. z prof. Janem Miodkiem, Anną Dymną, Jackiem Fedorowiczem czy Arturem Andrusem, przeplatane kultowymi żartami i zapomnianymi słowami pomnikowych mentorów. Autor zaznaczył, że dla jednych ta książka będzie życiową wskazówką bądź inspiracją do działania, dla drugich pobudką do refleksji, a dla jeszcze innych lekiem na gorszy dzień. Pan Szymon Wróbel zapoznał uczniów z procesem powstawania książki, począwszy od samego pomysłu, poprzez zbieranie materiałów, aż po druk.

Ważną częścią spotkania, z racji odwołania się do osobistych doświadczeń Autora, było zachęcenie młodzieży do walki o swoje marzenia oraz do wytrwałości w realizowaniu pasji.

Organizatorki: Dominika Kamińska, Lucyna Majdak

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności