Spotkanie z Elżbietą Cherezińską na Uniwersytecie Śląskim

Spotkanie z Elżbietą Cherezińską na Uniwersytecie Śląskim

27 października 2023r. w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach odbyło się niecodzienne spotkanie z autorką poczytnych powieści historycznych.
Uczestniczyła w nim młodzież I LO w Żywcu pod opieką Pana Dyrektora Jacka Biłko i Pani Ewy Góry.
Moderatorem eventu był Pan prof. Jakub Morawiec (mediewista) a konsultantką historyczną Pani dr Aleksandra Barwicka-Makula, znawczyni XVI i XVII wieku. Dzięki licznym wtrąceniom i wyjaśnieniom pracowników uczelni, opowieść pani Elżbiety Cherezińskiej dotycząca nowej książki pt. "Sydonia. Słowo się rzekło" była również ciekawą lekcją historii.
Autorka ma olbrzymią wiedzę zgromadzoną w czasie wieloletnich prac badawczych, kwerend w archiwach, muzeach i innych tego typu miejscach. Pisze powieści osadzone w różnych okresach historycznych:
 "Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum",
"
Gra w kości", "Korona śniegu i krwi", "Harda", "Królowa", "Północna Droga", "Legion", "Niewidzialna korona", "Płomienna korona".

W ramach współpracy z Instytutem Historii UŚ nasi uczniowie mieli okazję poznać tę wyjątkową autorkę, dostać od niej autograf i zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Koordynatorka współpracy z Instytutem Historii UŚ - Ewa Góra


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
27.05.2024
Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

„Pola Nadziei” to inicjatywa, w ramach której od 1998 roku przeprowadzane są zbiórki pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Celem akcji jest...

czytaj więcej
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności