Sukces literacki Amelii Kosiec z klasy 1g

Sukces literacki Amelii Kosiec z klasy 1g

Z radością informujemy o sukcesie literackim Amelii Kosiec z klasy 1g. Uczennica zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „Bajka po nasymu” zorganizowanym pod honorowym patronatem Starosty Żywieckiego – Pana Adriana Midora oraz Wójta Gminy Węgierska Górka – Pana Piotra Tyrlika.

Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do pielęgnowania i kultywowania lokalnej gwary – języka przodków i małych ojczyzn. Jury doceniło prace, w których autorzy w twórczy sposób oddali regionalny koloryt językowy, nawiązując do tradycji i zwyczajów.

Sukces Amelii jest dowodem jej talentu, wrażliwości językowej oraz pasji do literatury. Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy dalszych osiągnięć oraz niegasnącej inspiracji do rozwijania literackich zainteresowań. Jesteśmy dumni, że w naszej szkole uczą się tak utalentowani młodzi twórcy.

 

Opiekun: Dominika Kamińska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

12.06.2026
XIII Szkolny Dzień Chemii

XIII Szkolny Dzień Chemii

W dniu 9 czerwca 2026 r. odbył się XIII Szkolny Dzień Chemii „CHEMIA NIEMETALI”. W uroczystości wzięły udział klasy...

czytaj więcej
09.06.2026
Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Z ogromną dumą informujemy o znakomitych osiągnięciach sportowych Filipa Piwowarczyka, ucznia klasy 3d, który z powodzeniem rywalizował w kategorii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności