Sukcesy literackie naszych uczennic

Sukcesy literackie naszych uczennic

 

Ogromnie miło nam poinformować o sukcesach literackich naszych uczennic, które zdobyły laury w XXXI Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży “Młodzi Twórcy Literatury”, organizowanym przez Książnicę Płocką.

Na konkurs nadesłano 110 prac z całej Polski. Jurorki, pisarka i dziennikarka Pani Ewa Nowak oraz dziennikarka radiowa Pani Martyna Chuderska, przyznały nagrody w trzech grupach wiekowych. W grupie wiekowej 13-16 lat Patrycja Rączka z kl. 2b zajęła II miejsce, natomiast Zuzanna Dziki z kl. 1c zdobyła wyróżnienie - Nagrodę Specjalną.

W tegorocznej edycji konkursu zwrócono uwagę młodzieży na miejsce człowieka w świecie, na prawo do bycia sobą, wyrażania swojego zdania, realizacji marzeń. Mottem przewodnim stały się słowa Jacka Kaczmarskiego, pochodzące z wiersza pt. “Arka Noego”: “Każdy z was jest łodzią, w której/ Może się z potopem mierzyć/ Cało wyjść z burzowej chmury/ Musi tylko w to uwierzyć!”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 4 grudnia 2021 r. w Płocku, w Mediatece eMka Książnicy Płockiej. Po uroczystym wręczeniu nagród Panie jurorki zaproponowały Patrycji Rączce udział w audycji poświęconej różnicom pomiędzy młodym pokoleniem twórców, którzy są na początku drogi literackiej, a doświadczonymi pisarzami. Audycja z udziałem Patrycji została wyemitowana w niedzielę 5 grudnia 2021 r. na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekun: Lucyna Majdak


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
27.07.2022
XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

Orkiestra Festiwalu Żywieckie Suwakowanie po raz szesnasty "gra" w naszym liceum. Uczestnicy pod kierunkiem najlepszych muzyków z kraju i...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności