Sukcesy uczniów naszego liceum w XXXV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

Do etapu okręgowego XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej organizowanej pod patronatem MEN w styczniu bieżącego roku szkolnego zakwalifikowali się uczniowie: Wiktoria Ficoń z klasy 2 c oraz Hubert Sermak z klasy 1 cg. W tym roku szkolnym etap okręgowy został przeprowadzony w innowacyjny sposób i polegał na przygotowaniu przez uczniów (do dnia 21 maja 2020 roku). samodzielnej pracy badawczej na temat: „Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu Twego zamieszkania wymaga pilnych działań oraz podaj praktyczny plan naprawczy, zmierzający do korzystnych zmian”.

2 czerwca 2020 roku zostały opublikowane ostateczne wyniki olimpiady. Wiktoria Ficoń dotarła do finału etapu okręgowego i jest autorką pracy badawczej „Stan zagrożenia smogiem na Żywiecczyźnie”. Hubert Sermak jako autor pracy badawczej „Badanie stanu zagrożenia populacji pszczoły miodnej (Apis mellifera) na Żywiecczyźnie” uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W nagrodę za to wysokie osiągnięcie Hubert zyskuje możliwość wstępu bez postępowania kwalifikacyjnego na wiele wybranych kierunków przyrodniczych i medycznych polskich uczelni (między innymi 100% punktów z biologii podczas rekrutacji na Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: Ewa Póda-Michalska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
27.07.2022
XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

Orkiestra Festiwalu Żywieckie Suwakowanie po raz szesnasty "gra" w naszym liceum. Uczestnicy pod kierunkiem najlepszych muzyków z kraju i...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności