Sukcesy uczniów naszego liceum w XXXV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

Do etapu okręgowego XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej organizowanej pod patronatem MEN w styczniu bieżącego roku szkolnego zakwalifikowali się uczniowie: Wiktoria Ficoń z klasy 2 c oraz Hubert Sermak z klasy 1 cg. W tym roku szkolnym etap okręgowy został przeprowadzony w innowacyjny sposób i polegał na przygotowaniu przez uczniów (do dnia 21 maja 2020 roku). samodzielnej pracy badawczej na temat: „Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu Twego zamieszkania wymaga pilnych działań oraz podaj praktyczny plan naprawczy, zmierzający do korzystnych zmian”.

2 czerwca 2020 roku zostały opublikowane ostateczne wyniki olimpiady. Wiktoria Ficoń dotarła do finału etapu okręgowego i jest autorką pracy badawczej „Stan zagrożenia smogiem na Żywiecczyźnie”. Hubert Sermak jako autor pracy badawczej „Badanie stanu zagrożenia populacji pszczoły miodnej (Apis mellifera) na Żywiecczyźnie” uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W nagrodę za to wysokie osiągnięcie Hubert zyskuje możliwość wstępu bez postępowania kwalifikacyjnego na wiele wybranych kierunków przyrodniczych i medycznych polskich uczelni (między innymi 100% punktów z biologii podczas rekrutacji na Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: Ewa Póda-Michalska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

12.06.2026
XIII Szkolny Dzień Chemii

XIII Szkolny Dzień Chemii

W dniu 9 czerwca 2026 r. odbył się XIII Szkolny Dzień Chemii „CHEMIA NIEMETALI”. W uroczystości wzięły udział klasy...

czytaj więcej
09.06.2026
Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Z ogromną dumą informujemy o znakomitych osiągnięciach sportowych Filipa Piwowarczyka, ucznia klasy 3d, który z powodzeniem rywalizował w kategorii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności