Szkolne eliminacje XXIV Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”

19 marca br. odbyły się w reżimie sanitarnym szkolne eliminacje XXIV Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Główną ideą Konkursu jest poznawanie Słowa Bożego, rozumienie tekstu biblijnego oraz przesłanie, aby żyć zgodnie ze wskazaniem wypływającym z egzegezy Pisma Świętego. MEKWB „Jonasz” od początku ma charakter ekumeniczny oraz międzynarodowy i został objęty patronatem honorowym Biskupa Ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej Romana Pindla oraz Biskupa diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Adriana Korczago. Obowiązująca lekturą Pisma Świętego w tegorocznej edycji jest Ewangelia według św. Mateusza.

W etapie szkolnym wzięło udział 38 uczniów z naszego liceum. Do finału zakwalifikowali się:
Katarzyna Toman (kl. 1c), Kinga Pastor (kl. 1d), Dominik Wiewióra (kl. 1d), Jan Kocierz (kl. 2ag), Anna Marcak (kl. 2ag), Adrianna Adamczyk (kl. 2cg), Weronika Janik (kl. 2cg), Barbara Jeleń (kl. 2cg), Joanna Tomiczek (kl. 2cg), Anna Konior (kl. 2dg), Dominika Pierlak (kl. 2fg), Weronika Widzyk (kl. 2fg), Aleksandra Worek (kl. 2fg), Milena Korczyk (kl. 3a) i Jakub Kłusak (kl. 3b).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ks. Grzegorz Kierpiec, ks. Bartosz Łacek

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
27.05.2024
Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

„Pola Nadziei” to inicjatywa, w ramach której od 1998 roku przeprowadzane są zbiórki pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Celem akcji jest...

czytaj więcej
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności