TURNIEJOWE ZMAGANIA KRAJOZNAWCZE POWIATU ŻYWIECKIEGO 2019

TURNIEJOWE ZMAGANIA KRAJOZNAWCZE POWIATU ŻYWIECKIEGO 2019

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy, jest stałą, tradycyjną imprezą i stanowi formę współzawodnictwa o miano najlepszego młodzieżowego zespołu turystyczno- krajoznawczego. Głównym celem Turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej POLSKI, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa jako formy wypoczynku, wymiana doświadczeń oraz prezentacja dokonań Koła w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.

W tegorocznych eliminacjach powiatowych XLVII OMTTK – Żywiec’2019, zorganizowanego przez KTGiK „Kangchendzonga” przy I LO w Żywcu, uczestniczyły drużyny reprezentujące: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Uczestniczące zespoły – 3 osobowe, sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w konkursach: teoretycznych - teście krajoznawczym, topograficznym, historii turystyki i krajoznawstwa, udzielania pierwszej pomocy, turystycznym ABC i ocenie odznak turystycznych.

Klasyfikacją Turnieju przedstawiała się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE:
1. SKKT przy SP5 Żywiec - 221 pkt.: Wiktoria Obrocka, Robert Skórzak, Aleksandra Tchórzewska (opiekun – Renata Kłusak).
2. SKKT przy SP w Sopotni Wielkiej - 204 pkt.: Wiktoria Dunat, Kamil Dędys, Emilia Gawlas (opiekun – Paweł Maciejny).

3. SKKT przy SP w Trzebinia, SKKT przy SP w Juszczynie, SKKT przy SP w Liścu.  

GIMNAZJA:
1. SKKT Gimnazjum w Sopotni W. - 243,0pkt.: Barbara Jeleń, Weronika Janik, Daria Kamińska (opiekun – Paweł Maciejny).
2. SKKT Gimnazjum w Sopotni W. - 243,0pkt.: Dominika Pierlak, Karolina Cinal, Marcin Łysień (opiekun – Magdalena Hubczak).
3. SKKT przy POW w Żywcu.    

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:
1. KTGiK „Kangchendzonga” przy I LO w Żywcu - 267,0 pkt.: Maciej Skrzyp, Sandra Knapczyk, Patryk Rus (opiekun – Jacek Seweryn).
2. KTGiK „Kangchendzonga” przy I LO w Żywcu - 243,0 pkt.: Patrycja Suchanek, Karolina Majdak, Weronika Kamińska (opiekun – Jacek Seweryn).
3. SKKT przy ZSME w Żywcu, SKKT przy POW w Żywcu, KTGiK „Kangchendzonga” przy I LO w Żywcu.

W XLVII OMTTK uczestniczyły drużyny, które otrzymały wyróżnienie: SKKT przy SP w Juszczynie (opiekun Katarzyna Kaczorowska i Edward Szczyrk), SKKT przy POW w Żywcu (opiekun Alicja Tomala), SKKT przy SP w Trzebini (opiekun Sabina Leszczewska), SKKT przy ZSME w Żywcu (opiekun Wiesława Widz), SKKT przy SP w Ciscu ( Małgorzata Golec)  i inne.

Dodatkowo, uczestnicy z największą liczbą punktów (max. 50 pkt.) w konkursie krajoznawczy i turystycznym zostali wyróżnieni nagrodami oraz otrzymali honorowy tytuł „Krajoznawca Powiatu Żywieckiego’2019” są to: Sandra Knapczyk i Maciej Skrzyp - 42pkt.(I LO w Żywcu), Karolina Cinał - 41 pkt. (Gimnazjum w Sopotni Wielkiej) i Martyna Polak - 39 pkt. (SP w Sopotni Wielkiej).

Wszyscy uczestnicy Turnieju zostali wyróżnieni licznymi nagrodami wręczonymi przez organizatorów. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane Pucharami i nagrodami ufundowanymi ze środków Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Miejskiego w Żywcu oraz miłośników turystyki i krajoznawstwa.
Serdeczne podziękowania należą się Opiekunom SKKT za pomoc w przeprowadzeniu konkursów, a także udział w podsumowaniu TURNIEJU: P Mirosławowi Dziergasowi - Dyrektorowi WSKiT Starostwa Powiatowego w Żywcu, P. Marianowi Kastelikowi - Radnemu Rady Miejskiej w Żywcu, P. Jakubowi Nowakowi -Prezesowi PTTK w Żywcu oraz P. Jerzemu Hernasowi, za pomoc w organizacji.

Żywiecczyznę  w finale wojewódzkim XLVII OMTTK w Rybniku będą reprezentowały po dwie drużyny zwycięskie w każdej z kategorii. Turniej zostanie przeprowadzony w dniu 27.04.2019 roku.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!
W imieniu organizatorów  -  Jacek Seweryn

Fotoreportaż - zobacz.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
26.02.2024

WYNIKI XII POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO "SZUFLADA"

Jury w składzie: Pani Agnieszka Fluder, Pani Dominika Kamińska i Pani Lucyna Majdak wyłoniło zwycięzców XII edycji Powiatowego Konkursu...

czytaj więcej
21.02.2024
Sukces naszych uczennic w Podbeskidzkim Konkursie Historycznym „Solidarni”

Sukces naszych uczennic w Podbeskidzkim Konkursie Historycznym „Solidarni”

Katarzyna Śleziak oraz Natalia Stokłosa (uczennice z kl. 3a) zostały laureatkami finału PodbeskidzkiegoKonkursu Historycznego "Solidarni" zajmując...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności