Turniejowe zmagania turystyczno-krajoznawcze dzieci i młodzieży z powiatu żywieckiego

Turniejowe zmagania turystyczno-krajoznawcze dzieci i młodzieży z powiatu żywieckiego

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy jest stałą, tradycyjną imprezą i stanowi formę współzawodnictwa o miano najlepszego młodzieżowego zespołu turystyczno-krajoznawczego. Głównym celem Turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej Polski, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa jako formy wypoczynku, wymiana doświadczeń oraz prezentacja dokonań Koła w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.

W tegorocznych eliminacjach wojewódzkich XLIII OMTTK – Żywiec’2015, zorganizowanych przez Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu i Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa PTTK przy I LO w Żywcu, uczestniczyło 25 drużyn, reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Uczestniczące zespoły trzyosobowe sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w konkursach: test krajoznawczy i topograficzny, samarytanka, kolarski tor sprawnościowy, turystyczne ABC, ocena odznak turystycznych.

Nasze 2 drużyny KTGiK przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu w składzie:

- Małgorzata Drobisz (3c), Kinga Pępek (3k), Karolina Kuś (3k),

- Aleksandra Sufa (1b), Grzegorz Piekarski (1b), Amadeusz Kasprzyk (1c),

przygotowujące się pod kierunkiem p. Jacka Seweryna, zakwalifikowaly się do finału wojewódzkiego w Rybniku (odbędzie się 09.05.2015 r.). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fotoreportaż

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności