Tymoteusz Mytych wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Spotkania z F. Chopinem"

Tymoteusz Mytych wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym

Tymoteusz Mytych uczeń klasy 2bg naszego Liceum będący jednocześnie uczniem klasy 5 Samorządowej Szkoły Muzycznej II st. w Żywcu, uzyskał wyróżnienie na V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Spotkania z Fryderykiem Chopinem", który odbył się 21.04.2021r. (ze względu na COVID-19 bez udziału publiczności - w obowiązującym reżimie sanitarnym) w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Rowickiego w Żywcu. W swoim recitalu Tymoteusz zagrał utwory Fryderyka Chopina w kolejności:
Etiuda Ges-dur, op. 25 nr 9
Nokturn cis-mol, op. posth.
Walc Des-dur, op. 64 nr 1
Walc cis-mol, op. 64 nr 2
Polonez A-dur, op. 40 nr 1

Celem, tego konkursu jest popularyzacja twórczości oraz wymiana doświadczeń w zakresie stylistyki wykonania utworów Fryderyka Chopina. Przegląd miał charakter konkursu otwartego i przeznaczonego dla uczniów szkół muzycznych. W skład jury wchodzili profesorowie Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności