Uczestnictwo w projekcie "Schweiz-KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach"

28.11.2022 uczennica klasy 3a Martyna Kania i uczniowie klasy 1b Bartłomiej Tokarczyk i Olaf Schleifer reprezentowali szkołę uczestnicząc w projekcie "Schweiz-KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach", realizowanym pod patronatem Ambasady Szwajcarii w Polsce.

Projekt organizuje Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice. Autorem projektu jest mgr Małgorzata Bubik - prezes stowarzyszenia. Koordynatorkami projektu są Joanna Paciecha i Anna Iwańska.

III edycja projektu obejmuje 5 spotkań online, odbywa się w języku polskim z użyciem niemieckiego nazewnictwa i ma na celu zachęcenie uczniów szkół średnich województwa śląskiego do zgłębienia wiedzy na temat szwajcarskich kantonów.

W pierwszym spotkaniu tej edycji rywalizowało 6 drużyn. Uczestnicy projektu zdobyli informacje dotyczące kultury, historii i obyczajów szwajcarskiego kantonu Genf, wykonali zadania i test z wiedzy uzyskanej podczas trwania prezentacji kantonu. Nauczycielem prowadzącym warsztaty była Aleksandra Walczak.

Maria Śleziak

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności