Uczniowie naszego liceum w etapie okręgowym Olimpiady Retorycznej

Uczniowie naszego liceum w etapie okręgowym Olimpiady Retorycznej

Ogromnie miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Kacper Kamieniarz (kl. 1d), Karolina Caputa (kl. 2a), Andrzej Szczotka (kl. 2b), Patryk Pielichowski (kl. 2d), Dominika Ulrych (kl. 3a) i Zofia Owczarczyk (kl. 4d) zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego Olimpiady Retorycznej.

Celem olimpiady – jak napisano w jej regulaminie – "jest wprowadzenie młodych ludzi w krąg wysokiej kultury intelektualnej". Jest to związane z tym, że "ogłada, elokwencja, znakomite wyrażanie się były od zawsze synonimem swego rodzaju arystokratyzmu ducha". W ten sposób Olimpiada Retoryczna ma być zachętą dla uczniów do rozwijania kultury żywego słowa oraz pewnym zwrotem w stronę edukacji klasycznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Opiekunowie: Natalia Jeger, Dominika Kamińska, Renata Sowa

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
16.04.2024
Hiszpańska podróż klasy 2h

Hiszpańska podróż klasy 2h

Klasa 2h wraz z wychowawczynią, p. Barbarą Luzar wzięła udział we wspaniałej wycieczce do Hiszpanii w dniach 9 - 13 kwietnia.

czytaj więcej
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności