today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

Uczniowie ze szkół podstawowych oglądają spektakl „Mały Książę”

Uczniowie ze szkół podstawowych oglądają spektakl „Mały Książę”

Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy każdy z nas stara się zrobić coś dobrego dla innych. Jesteśmy wtedy życzliwi, pomagamy potrzebującym, dzielimy się z innymi, podejmujemy różne postanowienia. Z przesłaniem zbliżających się świąt koresponduje tematyka „Małego Księcia” Antoine Saint-Exupery’ego. Międzyplanetarna podróż w poszukiwaniu sensu istnienia i prawdziwej przyjaźni obrazuje wartości najważniejsze w życiu, które podkreślają słowa Lisa skierowane do małego bohatera: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Bardzo cieszymy się, że uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych powiatu żywieckiego mogli obejrzeć spektakl pt. „Mały Książę” w wykonaniu klasy 2a humanistycznej uniwersyteckiej. Na początku spotkania w auli naszej szkoły pan wicedyrektor Piotr Rypień przywitał gości: uczniów klasy 4a, 7a i 8a ze Szkoły Podstawowej im. bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Żywcu wraz z nauczycielami: panią Katarzyną Krzywicką, panią Aleksandrą Piechą, panią Izabelą Gędłek i księdzem Grzegorzem Gugą; uczniów z klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Franciszka z Asyżu w Cięcinie wraz z panią polonistką Jolantą Żur i panią Aleksandrą Walaszek; uczniów klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Żywcu wraz z panią polonistką Anną Piątek-Górą.
Spektakl bardzo podobał się uczniom, o czym świadczyć mogą gromkie brawa.
Aby podkreślić klimat zbliżających się świąt uczniowie klasy 2a przygotowali quiz z wiedzy o św. Mikołaju. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostałych uczniów św. Mikołaj obdarował cukierkami.

Całości dopełniło wspólne kolędowanie i składanie życzeń.

Organizatorzy: klasa 2a z opiekunami: panią Dominiką Kamińską i ks. Bartoszem Łackiem


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
30.03.2023

Warto się uczyć - nagroda ufundowana przez Profesora B. Gintera już czeka na najlepszego absolwenta

Uczennice i uczniowie klas III, na kilka tygodni przez maturą tradycyjnie pragniemy Was zmobilizować do osiągania jak najwyższych wyników w...

czytaj więcej
30.03.2023

68. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

W czwartek 16 marca odbyły się szkolne eliminacje do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest nam bardzo miło zawiadomić, że w turnieju...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności