Uczniowie ze szkół podstawowych oglądają spektakl „Mały Książę”

Uczniowie ze szkół podstawowych oglądają spektakl „Mały Książę”

Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy każdy z nas stara się zrobić coś dobrego dla innych. Jesteśmy wtedy życzliwi, pomagamy potrzebującym, dzielimy się z innymi, podejmujemy różne postanowienia. Z przesłaniem zbliżających się świąt koresponduje tematyka „Małego Księcia” Antoine Saint-Exupery’ego. Międzyplanetarna podróż w poszukiwaniu sensu istnienia i prawdziwej przyjaźni obrazuje wartości najważniejsze w życiu, które podkreślają słowa Lisa skierowane do małego bohatera: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Bardzo cieszymy się, że uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych powiatu żywieckiego mogli obejrzeć spektakl pt. „Mały Książę” w wykonaniu klasy 2a humanistycznej uniwersyteckiej. Na początku spotkania w auli naszej szkoły pan wicedyrektor Piotr Rypień przywitał gości: uczniów klasy 4a, 7a i 8a ze Szkoły Podstawowej im. bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Żywcu wraz z nauczycielami: panią Katarzyną Krzywicką, panią Aleksandrą Piechą, panią Izabelą Gędłek i księdzem Grzegorzem Gugą; uczniów z klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Franciszka z Asyżu w Cięcinie wraz z panią polonistką Jolantą Żur i panią Aleksandrą Walaszek; uczniów klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Żywcu wraz z panią polonistką Anną Piątek-Górą.
Spektakl bardzo podobał się uczniom, o czym świadczyć mogą gromkie brawa.
Aby podkreślić klimat zbliżających się świąt uczniowie klasy 2a przygotowali quiz z wiedzy o św. Mikołaju. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostałych uczniów św. Mikołaj obdarował cukierkami.

Całości dopełniło wspólne kolędowanie i składanie życzeń.

Organizatorzy: klasa 2a z opiekunami: panią Dominiką Kamińską i ks. Bartoszem Łackiem


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
11.04.2024
Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi z pięciu kontynentów, posługujących się językiem francuskim. Międzynarodowy Dzień Frankofonii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności