Udział w programie „Sztuka i Szkoła”

Udział w programie „Sztuka i Szkoła”

Uczniowie klasy 1h społeczno-medialnej i 2a uniwersyteckiej humanistycznej realizują program „Sztuka i Szkoła” we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie, Miejską Biblioteką w Cieszynie oraz Panią Joanną Litwin - aktorką Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie i nauczycielem akademickim. Celem programu jest podjęcie długofalowych działań, wspomagających wielopłaszczyznowy rozwój intelektualny i emocjonalny młodzieży oraz rozwijanie ich wrażliwość aksjologicznej.

W piątek 9 grudnia, dwie klasy - 1h i 2a - miały okazję pojechać do Cieszyna i uczestniczyć w warsztatach. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęto wycieczkę od zwiedzania Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda nauka na Uniwersytecie Śląskim, obejrzeć pracownie artystyczne oraz wziąć udział w warsztatach na temat fotografii i robienia toreb z własnym nadrukiem. Po skończeniu zwiedzania obie klasy udały się do Biblioteki Miejskiej. Warsztaty na temat etyki dziennikarskiej poprowadziła pani Joanna Litwin.

Dziękujemy za możliwość udział w projekcie: pani Dominice Kamińskiej – koordynatorowi programu, pani Barbarze Luzar i ks. Bartoszowi Łackowi.

Weronika Kasprzyk, kl. 2a

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności