Uroczystość z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczystość z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada to święto, które w wyjątkowy sposób skłania do refleksji nad istotą i sensem wolności człowieka oraz narodu. W tym roku upłynęły 103 lata, odkąd nasz kraj odzyskał suwerenność. W naszym liceum to ważne wydarzenie uczciliśmy 10 listopada 2021 roku. Wzięli w nim udział zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Starostwie Powiatowym w Żywcu Andrzej Widzyk oraz dr hab. Lech Krzyżanowski - profesor w Instytucie Historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pan Profesor wygłosił wykład „W rocznicę odzyskanej suwerenności. W jaki sposób Polska wybiła się na niepodległość?”, prezentując liczne zabiegi naszych przodków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości.
Uczniowie klasy 2a przybliżyli zgromadzonym na uroczystości wydarzenia na świecie, w Europie, w Polsce oraz w Żywcu, które związane były z okolicznościami zakończenia I wojny światowej. Obraz tęsknoty Polaków za wolnością podkreślony został recytacją wiersza C. K. Norwida „Moja piosnka II” oraz utworami granymi na fortepianie – „Marzeniem miłosnym” Franciszka Liszta w wykonaniu Tomasza Jurasza oraz Walcem cis-moll op. 64 nr 2 Fryderyka Chopina wykonanym przez Tymoteusza Mytycha.

Organizatorzy: klasa 2a wraz z wychowawczynią Ewą Górą i polonistką Renatą Sową.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności