Uroczystość z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczystość z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

104 lata temu, 11 listopada 1918 roku, w momencie szczególnym dla narodów Europy, gdy kończyła się I wojna światowa, Polska powróciła na mapę Europy. Oto po 123 latach niewoli odrodziło się Państwo Polskie.

Podczas dorocznych obchodów Święta Niepodległości uczciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń wojny, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego i modernizacji młodego państwa. Dlatego cały czas pamiętamy o dorobku i dokonaniach II Rzeczypospolitej Polskiej. 11 listopada Polacy w kraju i na całym świecie uroczyście świętują. W naszym liceum to ważne wydarzenie uczciliśmy 10 listopada 2022 roku.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: 2f i 3d, gościnnie wystapiły również uczennice z klas: 1a, 1d, 2d i 3g oraz uczniowie tworzący szkolny zespół wokalny. Część artystyczna przypomniała nam o najważniejszych wydarzeniach naszej bogatej a zarazem skomplikowanej historii. Poszczególnym scenom przedstawienia towarzyszyły: muzyka, wiersze oraz scenki teatralne, co nadawało przedstawieniu szczególny charakter.

Opiekunowie: Adrian Midor i Natalia Jeger oraz Faustyna Śleziak (zespół wokalny).


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności