today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

Uroczystość z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczystość z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

104 lata temu, 11 listopada 1918 roku, w momencie szczególnym dla narodów Europy, gdy kończyła się I wojna światowa, Polska powróciła na mapę Europy. Oto po 123 latach niewoli odrodziło się Państwo Polskie.

Podczas dorocznych obchodów Święta Niepodległości uczciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń wojny, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego i modernizacji młodego państwa. Dlatego cały czas pamiętamy o dorobku i dokonaniach II Rzeczypospolitej Polskiej. 11 listopada Polacy w kraju i na całym świecie uroczyście świętują. W naszym liceum to ważne wydarzenie uczciliśmy 10 listopada 2022 roku.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: 2f i 3d, gościnnie wystapiły również uczennice z klas: 1a, 1d, 2d i 3g oraz uczniowie tworzący szkolny zespół wokalny. Część artystyczna przypomniała nam o najważniejszych wydarzeniach naszej bogatej a zarazem skomplikowanej historii. Poszczególnym scenom przedstawienia towarzyszyły: muzyka, wiersze oraz scenki teatralne, co nadawało przedstawieniu szczególny charakter.

Opiekunowie: Adrian Midor i Natalia Jeger oraz Faustyna Śleziak (zespół wokalny).


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

04.12.2022
Zofia Owczarczyk stypendystką Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2022/2023

Zofia Owczarczyk stypendystką Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2022/2023

29 listopada 2022 roku, w Sali Koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku Białej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów...

czytaj więcej
04.12.2022
Młodzież I LO w Żywcu uczestniczyła w „Dniu Otwartych Wykładów” Instytutu Historii UŚ

Młodzież I LO w Żywcu uczestniczyła w „Dniu Otwartych Wykładów” Instytutu Historii UŚ

Od roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje innowację pedagogiczną "klasa uniwersytecka humanistyczna" we współpracy z Instytutem Historii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności