Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela

Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela

„Byli to profesorowie gruntownie wykształceni, wybitni pedagogowie i dydaktycy, o wysokim morale. Nie czuli się oni stróżami wobec młodzieży, ale życzliwie nastawieni, byli jej kierownikami, doradcami, a nawet przyjaciółmi, dlatego po latach myślą o nich uczniowie i wychowankowie nie tylko z sentymentem, ale i należytą wdzięcznością” – słowa z Księgi Pamiątkowej 1904-1959 stały się mottem obchodzonej 14 października 2021 roku w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W tym roku Dzień Nauczyciela odbył się w ramach Jubileuszu 110-lecia otwarcia i poświęcenia budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu. Wzięli w nim udział: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Szanowni Emerytowani Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi. Dyrektor Jacek Biłko w swoim wystąpieniu przywołał najważniejsze działania, które w ostatnich latach przyczyniły się do rozwoju naszego liceum. Szczególną uwagę poświęcił efektom termomodernizacji, przypomniał rezultaty unijnego projektu „Mam szansę odnieść sukces” oraz akcji społecznej „Ratujemy Fryderyka”. Zwrócił uwagę, że szkoła zyskała nowy sztandar, który został poświęcony przez biskupa diecezji bielsko-żywieckiej Romana Pindla. Poinformował o ustanowieniu medalu „Żywiecki Kopernik” przyznawanego osobom fizycznym – żyjącym lub zmarłym, wyróżniającym się poprzez swoją działalność na rzecz I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu.

Uczniowie naszego liceum uświetnili całość programu śpiewem, recytacją oraz utworami granymi na fortepianie z towarzyszeniem orkiestry. Dla zgromadzonych w auli gości wystąpili: Joanna Cwajna (1b), Dagmara Jagosz (1b), Ewelina Wojtyła (1d), Amelia Goc (2a), Emilia Kamińska (2a), Natalia Kamińska (2a), Mikołaj Malina (2b), Katarzyna Witas (2b), Alicja Słowiak (2c), Maria Cul (3b), Zuzanna Luber (3c), Jakub Mieszczak (3f), Tomasz Jurasz (3bg), Tymoteusz Mytych (3bg), Alicja Cwajna (3cg), Weronika Janik (3cg).

Najważniejszym punktem uroczystości były jednak życzenia skierowane przez uczniów liceum i Samorząd Szkolny do wszystkich zgromadzonych: „Drodzy Nauczyciele, pozwólcie, że powtórzymy słowa zapisane ponad 60 lat temu w Księdze Pamiątkowej szkoły, bowiem uważamy je za wciąż aktualne: Jesteście profesorami gruntownie wykształconymi, wybitnymi pedagogami i dydaktykami o wysokim morale. Nie czujecie się stróżami wobec młodzieży, ale życzliwie nastawieni jesteście jej kierownikami, doradcami, a nawet przyjaciółmi, dlatego my również po latach będziemy Was wspominać nie tylko z sentymentem, ale i z należytą wdzięcznością.

Dziękujemy za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy. Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Za przekazaną wiedzę, uśmiech i każde dobre słowo. W dniu Waszego święta życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, cierpliwości, zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń! Obiecujemy, że przekazana wiedza będzie przez nas należycie wykorzystana!”

Organizatorzy: dyrektor Jacek Biłko, Beata Fałdrowicz, Natalia Jeger, Piotr Rypień i Renata Sowa.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności