VIII Festiwal Ciemnego Nieba

VIII Festiwal Ciemnego Nieba

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VIII Festiwalu Ciemnego Nieba, wydarzeniu o tematyce astronomicznej organizowanym wspólnie przez stowarzyszenie POLARIS - OPP oraz naszą szkołę. Festiwal odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia 2020 r. w Sopotni Wielkiej. W ramach zawartej umowy o współpracy między szkołą, a stowarzyszeniem POLARIS - OPP wolontariusze ze Szkolnego Koła Astronomicznego “LOŻA” będą zaangażowani we współorganizację tego wydarzenia. Festiwal Ciemnego Nieba to wydarzenie astronomiczne skupiające się przede wszystkim na popularyzacji tematyki ochrony ciemnego nieba przed zanieczyszczeniem świetlnym. Odbywa się on na terenie pierwszego w Polsce obszaru ochrony ciemnego nieba CN-001 Sopotnia Wielka.

W tym roku wydarzenie prowadzone jest w ograniczonej formie ze względu na trwającą pandemię wirusa SARS-CoV 2 i obowiązujące obostrzenia. Z tego powodu znaczna część atrakcji będzie dostępna również do oglądania w formie online. W programie festiwalu są m.in obserwacje nieba (z wyznaczonymi stanowiskami oraz odpowiednimi odstępami między nimi), prelekcje i wykłady prowadzone przez specjalistów oraz naukowców, oglądanie roju Perseidów przy muzyce na żywo i wiele więcej.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: https://ciemneniebo.pl/pl/dzialania-w-polsce/339-viii-festiwal-ciemnego-nieba-zaproszenie

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności