Warsztaty teatralne w naszej szkole

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Z Kopernikiem w XXI wiek” nasi uczniowie od zeszłego roku szkolnego mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Panią Joannę Litwin – aktorkę Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Tematyka warsztatów teatralnych obejmuje: interpretację tekstu (wiersz, proza), etiudy i improwizacje sceniczne, podstawowe zada-nia aktorskie, pracę z rekwizytem, ćwiczenia oddechowo – fonacyjne i dykcyjne oraz ekspresję na scenie.

Oprócz uzyskiwania praktycznej wiedzy oraz udziału w zabawach rozwijających umiejętności aktorskie, młodzież uczęszczająca na warsztaty teatralne, ma możliwość wyjazdów do teatru w Czeskim Cieszynie, oglądania spektakli i uczestnictwa w debatach.

W tym roku szkolnym zespół teatralny podczas Narodowego Czytania, które odbyło się w auli naszego liceum, wystawił fragmenty „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Czekamy na kolejne przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności