Warsztaty teatralne w naszej szkole

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Z Kopernikiem w XXI wiek” nasi uczniowie od zeszłego roku szkolnego mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Panią Joannę Litwin – aktorkę Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Tematyka warsztatów teatralnych obejmuje: interpretację tekstu (wiersz, proza), etiudy i improwizacje sceniczne, podstawowe zada-nia aktorskie, pracę z rekwizytem, ćwiczenia oddechowo – fonacyjne i dykcyjne oraz ekspresję na scenie.

Oprócz uzyskiwania praktycznej wiedzy oraz udziału w zabawach rozwijających umiejętności aktorskie, młodzież uczęszczająca na warsztaty teatralne, ma możliwość wyjazdów do teatru w Czeskim Cieszynie, oglądania spektakli i uczestnictwa w debatach.

W tym roku szkolnym zespół teatralny podczas Narodowego Czytania, które odbyło się w auli naszego liceum, wystawił fragmenty „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Czekamy na kolejne przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.06.2024
Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

25 maja 2024 r. w Warszawie odbyły się AMATORSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA w sztukach walki w formule ADCC (Abu Dhabi Combat Club) – prekursor i...

czytaj więcej
11.06.2024
Obóz naukowy humanistów naszego liceum

Obóz naukowy humanistów naszego liceum

W dniach od 5 do 7 czerwca 2024 roku odbył się naukowy obóz humanistów w Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej. W wyjeździe wzięło udział 50 uczniów z...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności