Warsztaty teatralne w naszej szkole

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Z Kopernikiem w XXI wiek” nasi uczniowie od zeszłego roku szkolnego mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Panią Joannę Litwin – aktorkę Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Tematyka warsztatów teatralnych obejmuje: interpretację tekstu (wiersz, proza), etiudy i improwizacje sceniczne, podstawowe zada-nia aktorskie, pracę z rekwizytem, ćwiczenia oddechowo – fonacyjne i dykcyjne oraz ekspresję na scenie.

Oprócz uzyskiwania praktycznej wiedzy oraz udziału w zabawach rozwijających umiejętności aktorskie, młodzież uczęszczająca na warsztaty teatralne, ma możliwość wyjazdów do teatru w Czeskim Cieszynie, oglądania spektakli i uczestnictwa w debatach.

W tym roku szkolnym zespół teatralny podczas Narodowego Czytania, które odbyło się w auli naszego liceum, wystawił fragmenty „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Czekamy na kolejne przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

25.05.2022
Złote Indeksy Politechniki Śląskiej rozdane

Złote Indeksy Politechniki Śląskiej rozdane

W dniu 14 kwietnia 2022 r. w Sali Senatu Politechniki Śląskiej już po raz 6. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu „O Złoty...

czytaj więcej
25.05.2022
Finał konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”

Finał konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”

W dniu 8 kwietnia 2022 r. w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” w Krakowie odbyło się spotkanie z laureatami 7. edycji konkursu „O...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności