Weronika Cebrat awansowała do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Weronika Cebrat awansowała do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

9 grudnia w Częstochowie odbył się II etap (okręgowy) Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, przygotowany przez organizatora: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz współorganizatora w województwie śląskim: Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza. Uczestnicy etapu okręgowego rozwiązywali test składający się z 40 pytań z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i obronności.

Niezmiernie miło nam poinformować, że do etapu centralnego olimpiady awansowała Weronika Cebrat, uczennica klasy 2f, która znalazła się wśród 10 najlepszych uczestników etapu okręgowego olimpiady w województwie śląskim.

Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki we wszystkich 16 województwach w Polsce zostali zakwalifikowani do dwuczęściowych zawodów centralnych. W Warszawie oprócz stałego bloku tematycznego, uczniowie podobnie jak w I i II etapie będą musieli zmierzyć się z zagadnieniami bloku zmiennego, którego tematyka w tym roku obejmuje służby specjalne w systemie bezpieczeństwa państwa.

Serdecznie gratulujemy Weronice ogromnego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów 24 i 25 marca w Warszawie.

Opiekun: Adrian Midor

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
11.04.2024
Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi z pięciu kontynentów, posługujących się językiem francuskim. Międzynarodowy Dzień Frankofonii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności