Wizyta uczniów i nauczycieli w Liceo Scientifico Leonardo da Vinci we Florencji z projektu Erasmus+

Wizyta uczniów i nauczycieli w Liceo Scientifico Leonardo da Vinci we Florencji z projektu Erasmus+

W dniach 16.10-23.10 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Komunikacja - powrót do relacji”, realizowanego w ramach unijnego programu ERASMUS+. Uczniowie mieszkali u włoskich rodzin. Mieli okazję poznaćżycie codzienne mieszkańców Florencji i okolic. Młodzież mogła poćwiczyć swoje umiejętności językowe, ale również dzięki indywidualnym doświadczeniom zrozumieć lepiej styl życia i kulturę. W szkole odbyły się zajęcia z języka włoskiego, a także zajęcia o włoskich i polskich legendach. W czasie całego pobytu uczniowie poznawali się wzajemnie i integrowali z rodzinami swoich gospodarzy. Dni były urozmaicone licznymi wycieczkami do muzeów takich jak Uffizi czy Galleria Palatina w Palazzo Pitti. Jeden z dni został również przeznaczony na wyjazd pociągiem do Pizy, w której uczniowie zobaczyli słynną Krzywą Wieżę, a także Baptysterium, Katedrę Santa Maria Assunta i Campo Santo. Teraz oczekujemy przyjazdu naszych nowo poznanych rówieśników do naszego liceum. W kwietniu chętnie pokażemy im polskie tradycje, zabytki, a także kuchnię.

 


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności