Wykłady w ramach współpracy z Uniwersytetem Bielsko – Bialskim

W ostatnich dniach, wybrane klasy z językiem hiszpańskim jako drugim językiem, miały możliwość wzięcia udziału w kilku wykładach prowadzonych przez wykładowców UBB.  

Prof. UBB dr hab. Carlos Dimeo Alvarez poprowadził wykład pt. „Dzisiejsza Ameryka Łacińska”, podczas którego uczniowie mogli pogłębić swą wiedzę na temat krajów Ameryki Łacińskiej, ich różnorodności i bogactwach naturalnych i kulturowych.

Mgr Katarzyna Worek przeprowadziła bardzo ciekawy wykład o „Camino de Santiago”, czyli jednym z najdłuższych i najpiękniejszych szlaków pielgrzymkowych.

Mgr Jaume Vidal Carreras poprowadził wykład pt.”Nueva lengua, nueva alma” o tym jak każdy kreuje swój świat poprzez słowa, których używa a każdy język daje nam nowe życie.

Wykłady były prowadzone częściowo w języku polskim a częściowo w języku hiszpańskim, więc zaistniała sposobność by usłyszeć na żywo wspaniały akcent hiszpański z różnych terenów Hiszpanii i Ameryki Południowej.

 

Organizatorem był pan Daniel kamiński, a opiekunkami pani Buława Ksenia oraz pani Lucyna Ozimińska.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności