WYTRWALE POMAGAMY SZKOLE - W 2021 R. STOWARZYSZENIE ZREALIZUJE 4 ZADANIA PUBLICZNE

Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu od lat aktywnie dąży do zdobywania dotacji dla naszego I LO im. M. Kopernika. Dzięki tym staraniom zrealizowaliśmy do tej pory aż 28 wniosków. W nadziei na ustanie sytuacji epidemicznej, utrudniającej normalne funkcjonowanie licealistów, dla których przeznaczamy projekty, tradycyjnie przystąpiliśmy do otwartych konkursów ofert zadań publicznych miasta Żywiec i powiatu żywieckiego na rok 2021 i zgłosiliśmy 4 oferty - wszystkie zostały zaakceptowane. Powiat Żywiecki przyznał dotację dla projektu XVI Wyprawa marzeń geografów – szlakami parków narodowych – Polska 2021 (1500zł). Miasto Żywiec dofinansuje projekty: Obóz naukowo-profilaktyczny Rysianka 2021 (5000zł), Wyprawa marzeń geografów - Szlakami parków narodowych – Polska 2021 (2700zł) oraz XXXVI Spotkanie Miłośników Gór - Stefanka 2021 (1000zł).

W ten sposób pozyskaliśmy 10 200 złotych, które wesprą działalność szkoły. Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na działania projektowe, a jej ostatecznym beneficjentem będzie wyłącznie młodzież I LO.

Cieszymy się, że nasza wieloletnia praca (prowadzona od 2009 r.) i tym razem przyniosła efekty, dzięki czemu pomożemy szkole, co stanowi główny cel Stowarzyszenia.

W imieniu Zarządu Aleksandra Bura, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności