XII OBÓZ MATEMATYCZNO-JĘZYKOWY „RYSIANKA 2022”

XII OBÓZ MATEMATYCZNO-JĘZYKOWY „RYSIANKA 2022”

XII Obóz naukowy matematyczno – językowy z zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi uzależnień odbył się w dniach 20.09 - 23.09.2021 r. w schronisku PTTK na Hali Rysianka.

Opiekunami były pani Agnieszka Król - kierownik obozu, odpowiedzialna za zajęcia z matematyki, pani Faustyna Śleziak odpowiedzialna za przeprowadzenie zajęć z matematyki, pani Anna Jankowska - odpowiedzialna za zajęcia w języku angielskim, oraz pani Bogusława Dziergas – przewodnik górski. W obozie uczestniczyli uczniowie klas 4b, 3b, 2b i 2d.

We wtorek po wejściu uczestników na Rysiankę ze Złatnej – Huty przeprowadzone zostały zajęcia z matematyki oraz języka angielskiego, konkurs na prezentację o uzależnieniach w języku angielskim oraz - tradycyjnie - seans filmowy związany z tematyką obozu.

W środę odbyły się zajęcia z matematyki i języka angielskiego, a następnie uczniowie pracowali nad zadaniami olimpijskimi z tych przedmiotów. Odbył się także – tradycyjny już – konkurs piosenki turystycznej przy szałasowym ognisku i wspólnym biesiadowaniu oraz kurs tańca poprowadzony przez ucznia klasy 4b. Dzień zakończyliśmy seansem filmowym.

W czwartek po kolejnej serii rozwiązywania trudnych, ciekawych zadań matematycznych, uczniowie udali się na wycieczkę w okolice schroniska na Hali Lipowskiej połączoną z poznaniem specyfiki przyrody Beskidów oraz treningiem poznanych kroków tanecznych. Wieczorem odbył się konkurs prezentujący sławnego matematyka w języku angielskim oraz tradycyjny konkurs na najlepsze zdjęcia wykonane podczas obozu. Seans filmowy zakończył nasz kolejny intensywny dzień.

Piątek był dniem podsumowań konkursów i pożegnań z Rysianką.

Wyrażamy wielką wdzięczność i składamy podziękowania Państwu Annie i Witoldowi Wiewiórom – gospodarzom Schroniska PTTK „Rysianka”, którzy od trzynastu lat stwarzają nam świetne warunki i gwarantują serdeczną atmosferę, oraz pani Bogusławie Dziergas, naszej wspaniałej przewodniczce – wolontariuszce, i wszystkim życzliwym nam pracownikom schroniska. Wielkie podziękowania należą się również tradycyjnie Stowarzyszeniu Przyjaciół i Absolwentów LO im. M. Kopernika za pomoc w uzyskaniu środków finansowych na obóz z konkursu grantowego Urzędu Miasta w Żywcu.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
16.04.2024
Hiszpańska podróż klasy 2h

Hiszpańska podróż klasy 2h

Klasa 2h wraz z wychowawczynią, p. Barbarą Luzar wzięła udział we wspaniałej wycieczce do Hiszpanii w dniach 9 - 13 kwietnia.

czytaj więcej
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności