XIV Wyprawa Marzeń Geografów „Szlakami Parków Narodowych” - POLSKA’2019

XIV Wyprawa Marzeń Geografów „Szlakami Parków Narodowych” - POLSKA’2019

W dniach 24 - 25 października 2019 roku uczniowie klas 1cg, 1dg, 2c, 2f i 3g mieli przyjemność uczestniczyć w XIV Wyprawie Marzeń Geografów „Szlakami Parków Narodowych - POLSKA’2019” (obóz naukowy), prowadzonej przez nauczycieli: Panią Grażynę Prochownik i organizatora Pana Jacka Seweryna.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Sandomierza, gdzie kręcony jest serial „Ojciec Mateusz”. Razem z przewodnikiem udało nam się zobaczyć Bramę Opatowską z XIV w., Kościół Św. Jakuba, Dziedziniec Zamkowy, sandomierskie wąwozy lessowe, Podziemną Trasę Turystyczną (sandomierskie lochy z XIV w. o długości pół kilometra) oraz Góry Pieprzowe. Naszym następnym punktem na trasie wycieczki był Kazimierz Dolny nad Wisłą, gdzie razem z przewodnikiem zwiedziliśmy najciekawsze zabytki. Noc spędziliśmy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach. W drugim dniu wyprawy najbardziej wyczekiwaną atrakcją było Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Po zwiedzeniu dworku powędrowaliśmy do  parku, w którym znajdują się miejsca wyjątkowe, m.in. siadaliśmy na kamiennym obelisku w miejscu, gdzie Jan  Kochanowski  pod lipą pisał fraszki, aby spełniły się nasze marzenia literackie. Kolejnym (i ostatnim) celem naszej wędrówki były Góry Świętokrzyskie: przejście z Nowej Słupi (gdzie znajduje się kamienny posąg Św. Emeryka, który każdego roku zbliża się o ziarnko piasku do klasztoru, i gdy tam dotrze, nastąpi koniec jego pokuty, ale też i koniec świata) i wejście Drogą Królewską do klasztoru na Świętym Krzyżu (595m.n.p.m) oraz zwiedzanie Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Maszerując granią, dotarliśmy do gołoborza, stanowiącego najbardziej charakterystyczny element przyrody nieożywionej, znajdujący się na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Ostatnim punktem naszej wyprawy była Jaskinia „RAJ” w Chęcinach (okolice Kielc).

Kolejna „Wyprawa Marzeń Geografów” była bardzo udana – towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda i jak zawsze wspaniała atmosfera wśród uczestników. Zwiedziliśmy niezwykłe miejsca w Polsce, do których na pewno jeszcze wrócimy!

Fotoreportaż - zobacz.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności