XV Międzynarodowy DZIEŃ ZIEMI i ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2024 w I LO w Żywcu

XV Międzynarodowy DZIEŃ ZIEMI i ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2024 w I LO w Żywcu

22 marca 2024 roku w auli szkolnej I LO w Żywcu, odbył się XV Międzynarodowy Dzień Ziemi i Swiatowy Dzień Wody. Przygotowaniem tego spotkania zajęli się uczniowie klasy 4d (klasa dwujęzyczna z rozszerzeniem geografii) i uczniowie z klasy 2d (KTGIK "Kangchendzonga" w Żywcu), pod kierunkiem Pana Jacka Seweryna. W imprezie uczestniczyły klasy 1d, 1e, 2d i 2e (klasy dwujęzyczne z rozszerzeniem geografia).

Tegorocznym motywem przewodnim były hasła: "Planeta vs. Plastik" i "Wykorzystanie wody dla pokoju". Uczniowie przygotowali prezentacje: „ Planeta vs. Plastik - DZIEŃ ZIEMI w I LO w Żywcu”, "Wykorzystanie wody dla pokoju" „Rekordy geograficzne Ziemi” i "Niezwykłe zwierzęta świata".

Nasze małe święto było również wzbogacone rozmaitymi konkursami, w których reprezentanci poszczególnych klas prezentowali swoją wiedzę i umiejętności. Zostały przeprowadzone następujące konkursy: "Zwierzęta świata", "Poznajemy I LO w Żywcu – gra terenowa", Poznajemy kontynenty" oraz konkurs - niespodzianka. Laureaci i zwycięzcy poszczególnych konkursów zostali wyróżnieni licznymi nagrodami.

W czasie imprezy, odbyły się pasjonująca prelekcje podróżników i miłośników górskich wypraw:

Pana Edmunda Zaiczka, który opowiedział o swoich niezwykłych eskapadach na najwyższe szczyty górskie Afryki  Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), Gór Kaukaz – Elbrus (5642 m n.p.m) i w Himalaje, pt. " Z miłości do gór, czyli niepowtarzale wyprawy na najwyższe szczyty Ziemi"; 

Pana Krzysztofa Niemca, który opowiedział o swojej niezwykłych wprawie do Meksyku, pt. "ALE, MEKSYK".

Organizatorzy pragną podziękować nauczycielom uczestniczącym w imprezie za nadzór i opiekę, a uczniom za zaangażowanie i aktywny udziału w zorganizowanym przez nas spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi i Światowego Dnia Wody.

Dziękujemy Panu Edmundowi Zaiczkowi i Panu Krzysztofowi Niemcowi, których mieliśmy przyjemność gościć, za pasjonujące wykłady.

Do zobaczenia za rok !

ORGANIZATORZY


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności