XXI AKCJA „Wycieczka za 1 zł.” - LATO’2019 = 5 wycieczek = 260 osób

XXI AKCJA  „Wycieczka za 1 zł.” - LATO’2019 = 5 wycieczek = 260 osób

Zakończyła się tegoroczna XXI Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO’2019”, organizowana od kilku lat tradycyjnie przez Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Kangchendzonga” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu. Przebiegała pod hasłem „Poznając Polskę, uczysz się kochać Ojczyznę... ”.

Jej głównym celem było rozwijanie zainteresowań turystyczno - krajoznawczych, a szczególnie zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży – młodych ludzi spędzających wakacje w domu rodzinnym. Dla wielu uczestników właśnie ta forma wypoczynku stanowiła główną atrakcję ich wakacji. W lipcu bieżącego roku łącznie 260 turystów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gmin Powiatu Żywieckiego odwiedziło następujące miejsca:  Tatrzański Park Narodowy, a w nim Dolinę Kościeliską, Ludźmierz (sanktuarium) i Park Rozrywki „Rabkoland”, Ojcowski Park Narodowy, a w nim Zamek w Pieskowej Skale, Ośrodek Edukacji i Grotę Łokietka, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu oraz Górę Św. Anny i Zamek w Mosznej.

Wszystkie wycieczki dofinansowane były przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Urząd Miasta w Żywcu i organizatora (przejazdy i wstępy).

Słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu wycieczek w akcji w 2019 roku należą się opiekunom: Grażynie Prochownik, Annie Maciejny, Wioletcie Bienias, Justynie Szewczyk-Kliś oraz Justynie Ciućce, Agnieszce Prochot-Zoń, Renacie Sowa, Iwonie Jasek, Pawłowi Maciejnemu i innym, a także Pracownikom Wydziału Turystyki Starostwa Powiatowego w Żywcu i Urzędu Miejskiego w Żywcu.

21 LAT  = 169 WYCIECZKI = 8787 UCZESTNIKÓW

Od początku trwania akcji  „Wycieczka za 1 zł” - to jest od roku 1999 do 2019 - przez okres 21 lat  zostało zorganizowanych 169 wycieczek dla 8787 osób, co nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych władz samorządowych powiatu i miasta! Akcje corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Żywiecczyzny, po wyjazdach zawsze pozostaje wiele niezapomnianych wspomnień i wrażeń.

Szczególnym wyróżnieniem dla podkreślenia wartości i popularności tego przedsięwzięcia było zdobycie wyjątkowej nagrody POLSKIEGO OSKARA SPORTOWEGO’2013 i  zostanie LAUREATEM w II Ogólnopolskim Konkursie „ORGANIZATOR GODNY POLECENIA’2018”.

Organizator Akcji „Wycieczka za 1 zł” i opiekun KTGiK „Kangchendzonga” PTTK przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu,  Jacek Seweryn.

Fotoreportaż - zobacz.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności