XXIII AKCJA „Wycieczka za 1 zł.”- LATO’2021 = 3 wycieczki = 147 osób

XXIII AKCJA  „Wycieczka za 1 zł.”- LATO’2021 = 3 wycieczki = 147 osób

Zakończyła się tegoroczna XXIII Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO’2021”, organizowana od kilku lat tradycyjnie przez Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Kangchendzonga” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu. Przebiegała pod hasłem „Poznając Polskę, uczysz się kochać Ojczyznę... ”.
Jej głównym celem było rozwijanie zainteresowań turystyczno - krajoznawczych, a szczególnie zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży – młodych ludzi spędzających wakacje w domu rodzinnym. Dla wielu uczestników właśnie ta forma wypoczynku stanowiła główną atrakcję ich wakacji. W sierpniu bieżącego roku łącznie 147 turystów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z gmin Powiatu Żywieckiego odwiedziło następujące miejsca: Tatrzański Park Narodowy, a w nim Dolinę Kościeliską, Ojcowski Park Narodowy, a w nim Zamek w Pieskowej Skale, Ośrodek Edukacji i Grotę Łokietka oraz Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu.

Wszystkie wycieczki dofinansowane były przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Urząd Miasta w Żywcu i organizatora (przejazdy i wstępy).

Słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu wycieczek w akcji w 2021 roku należą się opiekunom: Annie Maciejny, Justynie Szewczyk-Kliś, Wioletcie Bienias oraz Justynie Ciućce, Pawłowi Maciejnemu, Annie Syc, Annie Skórzak, Elżbiecie Grzegorzek, Beacie Nikiel, a także Pracownikom Wydziału Turystyki Starostwa Powiatowego w Żywcu i Urzędu Miejskiego w Żywcu.

23 LATA = 173 WYCIECZKI = 8949 UCZESTNIKÓW

Od początku trwania akcji „Wycieczka za 1 zł” - to jest od roku 1999 do 2021 - przez okres 23 lat zostały zorganizowane 173 wycieczki dla 8949 osób, co nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych władz samorządowych powiatu i miasta! Akcje corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Żywiecczyzny, po wyjazdach zawsze pozostaje wiele niezapomnianych wspomnień i wrażeń.

Szczególnym wyróżnieniem dla podkreślenia wartości i popularności tego przedsięwzięcia było zdobycie wyjątkowej nagrody POLSKIEGO OSKARA SPORTOWEGO’2013 i zostanie LAUREATEM w II Ogólnopolskim Konkursie „ORGANIZATOR GODNY POLECENIA’2018”.

Organizator Akcji „Wycieczka za 1 zł” i opiekun KTGiK „Kangchendzonga” PTTK przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu, Jacek Seweryn.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności