XXIV Zlot Ekologiczny „Czyste Góry” – RAJCZA NICKULINA’2022

XXIV Zlot Ekologiczny „Czyste Góry” – RAJCZA NICKULINA’2022

XXIV Zlot Ekologiczny „Czyste Góry” – RAJCZA NICKULINA’2022 (ponad 500 uczestników)
24 LATA (edycja wiosenna i jesienna = 45 imprez) = ponad 37 500 uczestników.

W dniu 01 października 2022roku odbył się po raz 45 ZLOT EKOLOGICZNY „Czyste Góry” - RAJCZA NICKULINA’2022, organizowany przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Żywieckiego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Głównym celem było porządkowanie szlaków turystycznych, ochrona przyrody, integracja młodzieży w zakresie dbania o środowisko naturalne, a także promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Beskidów, turystyki górskiej i kwalifikowanej, rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży i jej zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz udział w Międzynarodowej Akcji „Sprzątanie Świata” (16 - 18 IX 2022r.). Tegoroczne hasło AKCJI brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze ”.

Akcja Sprzątania Świata została zapoczątkowana w 1989 roku w Australii. Obecnie odbywa się w 130 krajach świata - ma na celu zwrócenie uwagi na środowisko naturalne. Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 roku.

Podczas tej edycji na szlaki, pod opieką nauczycieli i wychowawców szkół powiatu żywieckiego, wyruszyło kilkadziesiąt grup turystycznych - miłośników ekologii. Młodzi ekolodzy uporządkowali szlaki górskie (łącznie około 60 km), z których zebrali dużą ilość worków odpadów, plastikowych butelek i śmieci, które zapełniły kontener.

W gościnnym Schronisku Młodzieżowym PTSM w Rajczy Nickulinie, będącej jednocześnie współorganizatorem imprezy, uczestnicy otrzymali posiłek i po krótkim odpoczynku przedstawiciele zgłoszonych grup wzięli udział w konkursach: krajoznawczo - ekologicznym i wiedzy o ochronie środowiska oraz w konkursie na największą ilość zebranych śmieci (konkurs drużynowy), a także w atrakcjach przygotowanych przez współorganizatorów.

Laureaci i uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody, wręczone przez gości i organizatorów imprezy turystycznej.

Po ZLOCIE turystycznym pozostało wiele miłych i niezapomnianych wspomnień.

INICJATOR ZLOTÓW: Jacek Seweryn


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności