XXV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł.”- LATO’2023

XXV AKCJA WAKACYJNA  „Wycieczka za 1 zł.”- LATO’2023

Rok 2023 = 5 wycieczek = 321 osób
25 LAT = 184 WYCIECZKI = 9640 UCZESTNIKÓW

Zakończyła się tegoroczna XXV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO’2023”, organizowana od kilku lat tradycyjnie przez Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Kangchendzonga” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu. Przebiegała pod hasłem „Poznając Polskę, uczysz się kochać Ojczyznę... ”.

Jej głównym celem było rozwijanie zainteresowań turystyczno - krajoznawczych, a szczególnie zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży – młodych ludzi spędzających wakacje w domu rodzinnym. Dla wielu uczestników właśnie ta forma wypoczynku stanowiła główną atrakcję ich wakacji. W lipcu i sierpniu bieżącego roku łącznie 321 turystów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z gmin Powiatu Żywieckiego odwiedziło następujące miejsca: Tatrzański Park Narodowy, a w nim Dolinę Kościeliską, Ojcowski Park Narodowy, a w nim Zamek w Pieskowej Skale, Grotę Łokietka, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Chorzów - Śląski Ogród Zoologiczny i Planetarium oraz Ludźmierz (sanktuarium) i Rodzinny Park Rozrywki i Edukacji „RABKOLAND” w Rabce.

Wszystkie wycieczki dofinansowane były przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Urząd Miasta w Żywcu i Organizatora (przejazdy i wstępy).

Słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu wycieczek w akcji w 2023 roku należą się opiekunom: Annie Syc, Małgorzacie Stojanowskiej, Justynie Szewczyk - Kliś, Aleksandrze Bielawskiej, Kindze Pietraszko, Sabinie Leszczewskiej, Małgorzacie Gruszka, Tomaszowi Warszawskiemu, Agnieszce Gluza, Magdalenie Nowak, Annie Żółty, Joannie Klisz, Agnieszce Kruczyńskiej, Wiktorii Ficoń i Julii Zwardoń, a także Pracownikom Wydziału Turystyki Starostwa Powiatowego w Żywcu i Urzędu Miejskiego w Żywcu.

Słowa uznania za pomoc młodszym uczestnikom wypraw należą się także, młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego, szczególnie I LO w Żywcu i innych.

25 LAT = 184 WYCIECZKI = 9640 UCZESTNIKÓW

Od początku trwania akcji „Wycieczka za 1 zł” - to jest od roku 1999 do 2023 - przez okres 25 lat zostały zorganizowane 184 wycieczki dla 9640 osób, co nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych władz samorządowych powiatu i miasta! Akcje corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Żywiecczyzny, po wyjazdach zawsze pozostaje wiele niezapomnianych wspomnień i wrażeń.

Szczególnym wyróżnieniem dla podkreślenia wartości i popularności tego przedsięwzięcia było zdobycie wyjątkowej nagrody POLSKIEGO OSKARA SPORTOWEGO’2013 i zostanie LAUREATEM w II Ogólnopolskim Konkursie „ORGANIZATOR GODNY POLECENIA’2018”.

Organizator Akcji „Wycieczka za 1 zł” i opiekun KTGiK „Kangchendzonga” przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu, Jacek Seweryn.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
23.04.2024
Czy najważniejsze jest dzieło finalne?

Czy najważniejsze jest dzieło finalne?

Ważniejsza jest sama droga niż cel mówi dr hab. Mateusz Antoniuk, założyciel i kierownik Pracowni Badań nad Procesem Twórczym. Możliwość...

czytaj więcej
22.04.2024

Finał XI Warsztatów Filozoficznych dla młodzieży

W najbliższą sobotę 27 kwietnia na UPJPII w Krakowie odbędzie się finał XI Warsztatów Filozoficznych dla młodzieży. Czworo uczniów klasy...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności