Z wizytą w rozgłośni Anioł Beskidów

Z wizytą w rozgłośni Anioł Beskidów

"Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu,
lot wyobraźni i wszelkie życie".
- Platon

22 listopada br. uczniowie klasy 1a humanistycznej uniwersyteckiej byli gośćmi w diecezjalnej rozgłośni Anioł Beskidów. Przeprowadzili audycję na żywo o św. Cecylii - patronce śpiewu. Słuchacze mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat postaci wspominanej w tym dniu. Tematem rozmowy była również rola muzyki w życiu człowieka. Swoimi przemyśleniami dzieliły się wybrane osoby, które wcześniej dokładnie przygotowały potrzebny materiał. Wśród tego grona znaleźli się także uczniowie muzycznie uzdolnieni, grający na instrumentach. Wizyta była również okazją, aby zobaczyć miejsce pracy osób występujących w radiu oraz dowiedzieć się, jakie zadania wykonują. Młodzież była zaskoczona, jak pracochłonne i wymagające czasu jest przygotowanie audycji.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrektorowi radia - ks. Piotrowi Bączkowi za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że ponownie dostąpimy tego zaszczytu. Podziękowania należą się również organizatorom i opiekunom- Pani Dominice Kamińskiej oraz ks. Bartoszowi Łackowi.

Katarzyna Śleziak, klasa 1a

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności