Zajęcia seminaryjne w klasach uniwersyteckich humanistycznych

Zajęcia seminaryjne w klasach uniwersyteckich humanistycznych

19 grudnia 2023 r. w klasach uniwersyteckich humanistycznych - 1a, 2a, 3a i 4a - w ramach seminarium polonistycznego odbyły się zajęcia prowadzone przez prof. UKEN Pana dr. hab. Pawła Sporka z Katedry Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Uczniowie kl. 1a zajęli się interpretacją wiersza Tadeusza Śliwiaka pt. “Kaskaderzy”, wskazując na funkcje nawiązania intertekstualnego, natomiast maturzyści z kl. 4a spojrzeli na ten utwór pod kątem wykorzystania go jako kontekstu w wypracowaniu maturalnym.

Uczniowie kl. 2a dzięki lekturze “Sfinksa” C. K. Norwida mogli powrócić do przesłania “Króla Edypa” Sofoklesa, równocześnie rozszerzając sposób odczytania tego, co wynika ze zmierzenia się człowieka z zagadką Sfinksa.

Trzecioklasiści również pozostali w kręgu mitologicznych nawiązań, przy czym zajęli się zestawieniem tekstu ikonicznego, jakim jest obraz A. Seona “Lament Orfrusza”, z mitem o Orfeuszu i Eurydyce.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności