Został nim Kacper Tracz z kl. 3b. Zakończył naukę w liceum z najwyższymi wynikami a ponadto osiągnął: bardzo liczne sukcesy przede wszystkim w dziedzinie matematyki. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów "O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej" i "O złoty indeks Politechniki Krakowskiej" oraz laureatem Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH”. Zapewnił sobie w ten sposób możliwość przyjęcia na studia z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego na wiele kierunków ścisłych na tych uczelniach. Zdobył ponadto tytuł laureata Śląskiego Konkursu Matematycznego i został finalistą ogólnopolskiego Turnieju Jagiellońskiego. Kacpra pasjonuje nie tylko matematyka, ale i fizyka. Planuje studiować na wydziale informatyki stosowanej lub mechatroniki i automatyki, zastanawia się także nad wyborem wydziału matematyki stosowanej.

Tegorocznemu przekazaniu nagrody towarzyszyło specjalne wydarzenie. Pan Profesor Bolesław Ginter skierował online do wszystkich maturzystów słowa, które dla nich specjalnie przygotował (we wcześniejszych latach wielokrotnie osobiście wręczając swoją nagrodę, zawsze zwracał się do młodzieży w krótkim przemówieniu). Tym razem wypowiedź została wygłoszona w jednym z pomieszczeń Muzeum Uniwersyteckiego, w Librarii – sali dawnej biblioteki w Collegium Maius, najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego (zał. w r. 1364). Zachęcamy do jej wysłuchania - jest dostępna tutaj:

Składamy serdeczne podziękowania Panu Profesorowi Bolesławowi Ginterowi, absolwentowi naszego liceum z roku 1955, Przyjacielowi Szkoły. Dziękujemy za udzielaną nam od lat w ten sposób lekcję o sensie wartości nauki i uczenia się, za nieustanne szlachetne docenianie wysiłków młodych ludzi, za pokładane w nich nadzieje i za hojność.

Kacprowi Traczowi gratulujemy świetnych wyników i życzymy wspaniałego rozwoju uzdolnień, realizacji marzeń i planów życiowych oraz wdzięcznej pamięci o wszystkich, którzy dotąd wiedli go przez ścieżki nauk ścisłych – o nauczycielach!

W imieniu Szanownego Fundatora nagrodę oraz okolicznościowy dyplom w dzień zakończenia bieżącego trudnego roku szkolnego maturzystów, których nauczanie odbywało się z powodu pandemii Covid  - 19 w większości zdalnie, 30 kwietnia 2021 r., przekazała Aleksandra Bura, Prezes wspierającego działanie szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu.