Tegoroczną laureatką 38. Indywidualnej Nagrody Profesora Bolesława Gintera została Amalia Goc.

Pan Profesor Ginter, absolwent szkoły z roku 1955 i jej wielki Przyjaciel, wręczył nagrodę osobiście w Auli im. St. Pyjasa podczas uroczystości pożegnania maturzystów 26 kwietnia 2024 r. To wielki zaszczyt dla żywieckiego liceum. Jako Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu jesteśmy pełni podziwu, szacunku i uznania wobec tej niezwykłej postawy znamienitego Absolwenta, filantropa i przyjaciela młodzieży. Drogi Panie Profesorze, dziękujemy!

Amelko, gratulujemy sukcesu i cieszymy się z Twoich osiągnięć w dziedzinie nauk humanistycznych! Życzymy Ci dalszego rozwoju intelektualnego na studiach uniwersyteckich, realizacji marzeń i planów.   

Amelia Goc ukończyła I LO im. M. Kopernika w Żywcu z bardzo wysokimi wynikami w nauce ze średnią ocen z kl. 4 wynoszącą 5,89 i średnią z czterech lat 5,67. Jest wybitną absolwentką szkoły. Do najbardziej znaczących osiągnięć uczennicy - dwukrotnej stypendystki Prezesa Rady Ministrów (2021/2022, 2023/2024) oraz stypendystki Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci - należą m. in.: I miejsce w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Wojciecha Korfantego (2024), laureatka etapu centralnego XLIX Olimpiady Historycznej (2023), finalistka etapu centralnego VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej  „Coptiosh” (2022), I miejsce w Ogólnopolskim Historycznym Konkursie Retorycznym (2022), laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Rówieśnicy Niepodległej” (org. Program Wieloletni „Niepodległa” przy współpracy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; 2021), finalistka XIII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny „Póki nie jest za późno” (org. Centralne Muzeum Jeńców Wojennych pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu; 2020/2021), I miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym „Śladami Powstań Śląskich” (2021), 4 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury” (2021).     


Narzędzia dostępności