Już po raz 30. Nagroda prof. B. Gintera przekazana najlepszemu absolwentowi szkoły

29.04.2016 r. podczas uroczystego pożegnania uczniów klas III wspomagające działanie szkoły Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu miało po raz kolejny przyjemność przekazać uczniowi kończącemu nasze liceum z najwyższymi wynikami w nauce nagrodę fundowaną przez absolwenta szkoły z roku 1955 i jej wielkiego Przyjaciela, Profesora Bolesława Gintera (UJ). Jest to już 30. nagroda! Pan Profesor wręczył ją osobiście Piotrowi Seemannowi z klasy 3b, który jest tegorocznym laureatem XIV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej i wśród 62 uczestników z Polski i Ukrainy zajął wspaniałe II miejsce - będzie reprezentował Polskę w ośmioosobowym zespole najlepszych podczas Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej w lipcu 2016 r. w Indiach!
Przypominamy o dotychczasowych sukcesach Piotrka, który w 2014 r. zajął I miejsce w Konkursie wiedzy o krajach i regionach frankofońskich podczas Festiwalu Nauki w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki w Sosnowcu, w 2015 r. był finalistą XIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, zakwalifikował się do finału XII Śląskiego Konkursu Matematycznego, zajął II miejsce w Polsce w kategorii Liceum 2 (klasy II) w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA, zakwalifikował się do etapu okręgowego LXVII Olimpiady Matematycznej (wśród 74 najlepszych uczniów w województwie), w 2016 r. zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Zadania logiczne i matematyczne", został laureatem I stopnia z matematyki w Ogólnopolskim Konkursie "O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej" i laureatem IX Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii matematyka (w ten sposób, jeszcze nie mając matury, stał się studentem tej uczelni). Ponadto w 2015 r. wziął udział w Gali „Śląskich Asów” organizowanej przez Uniwersytet Śląski, podczas której wyróżniono najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, a następnie 4 listopada 2015 r. odebrał z rąk śląskiego kuratora oświaty stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznane mu za szczególne uzdolnienia w matematyce. W trakcie tegorocznych obchodów Światowego Dnia Liczby Pi w naszej szkole została mu przyznana specjalna nagroda dla Matematyka Roku.