Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu (rok założenia 2009) w 2024 roku wesprze działalność szkoły kwotą 14000 zł. W otwartych konkursach na realizację zadań publicznych Powiat Żywiecki przyznał nam dotację dla projektu XIX Wyprawa marzeń geografów – szlakami parków narodowych - Polska 2024 (3500 zł), Miasto Żywiec na projekty: Obóz profilaktyczno - naukowy Rysianka 2024 (4000 zł), Wyprawa marzeń geografów - szlakami parków narodowych - Polska 2024 (3500 zł) oraz XXXIX Spotkanie miłośników gór - Stefanka 2024 (3000 zł). Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na działania, których beneficjentami będziecie Wy, licealiści z żywieckiego Kopernika. Uczniowie i uczennice uzdolnieni matematycznie będą mogli wziąć udział w czterodniowym obozie naukowym na Rysiance, który odbędzie się po raz 14. (organizator: Pani Agnieszka Król). Natomiast pasjonaci geografii pojadą na wyprawy krajoznawcze (obóz naukowy) z Panem Jackiem Sewerynem, organizującym te wydarzenia po raz 19. Jesteśmy dumni z tak ofiarnej, przez wiele lat prowadzonej pracy wymienionych nauczycieli, członków naszego stowarzyszenia.

Dodatkowo informujemy, że już od 15 lat z powodzeniem zdobywamy dla Was dotacje w otwartych konkursach na realizację zadań publicznych. Do tej pory Miasto Żywiec wsparło nas grantami o wartości 106950 zł, Powiat Żywiecki przyznał nam je w wysokości 18600 zł.

W imieniu Zarządu - Aleksandra Bura, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu.

Narzędzia dostępności