Dni Otwarte w Koperniku 2018

Dni Otwarte w Koperniku 2018

W trakcie Dni Otwartych 6-7 marca 2018 r. blisko 500 gimnazjalistów odwiedziło nasze liceum. Przygotowaliśmy dla nich spacer po szkole pod opieką uczniów - przewodników, oraz naszych nauczycieli.

Goście zostali zaproszeni do auli szkolnej, gdzie czekała na nich prezentacja klas humanistycznych oraz prawnych, obejmująca ofertę edukacyjną (seminarium polonistyczne, Obóz Humanistów, wykłady prowadzone m.in. przez profesorów UJ i UŚ, koło teatralne, warsztaty poetyckie, warsztaty filmowe i inne). W auli przygotowano również stoiska tematyczne: architektoniczne, historyczne, kącik literacki (tu m.in. wystawa książek wydanych przez naszych uczniów – poezja, proza) oraz wystawę pięknych prac plastycznych uczniów.

Oprawę całości stanowiła klimatyczna Kawiarenka Literacka, która ugościła gimnazjalistów i ich nauczycieli kawą, herbatą, domowymi wypiekami, śpiewem i grą na fortepianie.

Wędrując po piętrach naszego liceum, goście mieli okazję zatrzymać się przy kolorowych i bogatych stoiskach prezentujących języki obce, gdzie nasi uczniowie opowiadali o kulturze obcych krajów oraz częstowali przysmakami kuchni narodowych. Przy stoisku z językiem angielskim gimnazjaliści mogli również zamienić słówko z naszym native speakerem z Nowej Zelandii.

W salce gimnastycznej uczniowie opowiadali o naszych sukcesach sportowych i dodatkowych zajęciach sportowych w naszej ofercie, a w bibliotece zaprezentowali się nasi szachiści oraz grupy wolontariackie Kopernika.

W pobliżu sal matematycznych grupa uczniów - pasjonatów matematyki - opowiadała o klasie uniwersyteckiej, o naszych ogromnych sukcesach w konkursach i olimpiadach matematycznych oraz o dorocznym Obozie Naukowym na Rysiance. Gimnazjaliści powędrowali aż do Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego, gdzie spotkali się z uczniami z Koła Astronomicznego LOŻA, a także obejrzeli bogatą wystawę i prezentację przygotowane przez miłośników geografii. W pracowni chemicznej odbyła się mini-lekcja z widowiskowymi eksperymentami i całkowicie bezpiecznymi dla zdrowia eksplozjami :)

Jeszcze raz pięknie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie Dni Otwartych. To dzięki Wam usłyszeliśmy tyle dobrych słów od naszych gości!

Fotoreportaż - zobacz.

09.12.2018
Mikołajki w Koperniku

Mikołajki w Koperniku

6 grudnia 2018 r. z inicjatywy Dyrekcji naszego liceum oraz Stowarzyszenia „Z Kopernikiem w XXI wiek” zorganizowano mikołajki dla uczniów...

czytaj więcej
07.12.2018
KIERMASZ CHARYTATYWNY DLA WERONIKI

KIERMASZ CHARYTATYWNY DLA WERONIKI

W dniach 4 i 5 grudnia 2018 roku klasy 1d, 1g, 2d i 3b pod kierunkiem pani Jadwigi Justkowskiej, pani Beaty Fałdrowicz, pani Dominiki Kamińskiej i...

czytaj więcej