Bruno Schulz w obiektywie

Bruno Schulz w obiektywie

24 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole Pana Mariusza Kubielasa – fotografa i malarza. Uczniowie klas 2h i 3a mieli niezwykłą okazję do wysłuchania wykładu na temat życia i twórczości Brunona Schulza. Prelekcji towarzyszyły fotografie wykonane przez naszego gościa, dla którego inspiracją były między innymi „Sklepy cynamonowe”. Młodzież zapoznała się również z procesem utrwalania rzeczywistości na zdjęciach, co jest dużym wyzwaniem. Uczestnicy lekcji poznali także bliżej sylwetkę niezwykłego fotografa, który wspominał naukę w naszym liceum i znajomość ze Stanisławem Pyjasem. Sam Pan Mariusz Kubielas powiedział, że fotografia jest uniwersalnym językiem, który przekazuje wiele treści i łączy ludzi różnych narodowości.

Składamy serdeczne podziękowania za możliwość wzięcia udziału w pasjonującym wykładzie o fotografiach inspirowanych twórczością Brunona Schulza. Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się ponownie spotkać z Panem Mariuszem Kubielasem, wysłuchać kolejnych ciekawych historii oraz podziwiać jego twórczość artystyczną!

Organizator spotkania: pani Dominika Kamińska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.05.2024
Uroczystość rozdania Złotych Indeksów PK

Uroczystość rozdania Złotych Indeksów PK

W dniu 19 kwietna br. w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów...

czytaj więcej
09.05.2024
WYNIKI 1 ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O HISZPANII

WYNIKI 1 ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O HISZPANII

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że do II etapu Wojewódzkiego Konkursu wiedzy o Hiszpanii, który odbędzie się 11 czerwca w Mysłowicach...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności