Gala Talentów Uczniowskich

Gala Talentów Uczniowskich

19 kwietnia 2018 roku w auli naszego liceum odbyła się uroczysta Gala Talentów Uczniowskich, której przyświecała myśl: „W każdym z nas drzemie jakiś talent, który budzi się, by pięknie w nas żyć”.  Młodzi artyści mieli okazję wystąpić przed swoimi Rodzicami, a także Dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły. W wokalnych popisach mieliśmy okazję oglądać niezwykłe wokalistki: Żanetę Rus (kl. 1f), Justynę Talik (kl. 2d), Aleksandrę Cieślawską (kl. 1c), Sylwię Pierlak (kl. 1g) oraz Zuzannę Walatek (kl. 2f), którym akompaniowali niezastąpieni  Mateusz Augustynowicz (kl. 3e) i Szymon Gach (kl. 2d). Muzycznym odkryciem była również Adrianna Adamek (kl. 2h), która zaśpiewała piosenkę własnego autorstwa- „Song silnej baby”- z autorską muzyką, akompaniując sobie na mało popularnym instrumencie, jakim jest ukulele. Kajetan Wiśniowski (kl. 2a) wykonał na fortepianie wzruszający utwór pt. „Game of croquet”, natomiast Antoni Węglarz (kl. 2a) zaczarował publiczność wirtuozerską grą na akordeonie, z którego popłynęły dźwięki utworu „Concertino in re minore”. Nie zabrakło również recytacji. Z iście aktorskim talentem Aleksandra Miciak (kl. 2b) wyrecytowała autorskie wiersze naszych młodych poetek i poety: Pauliny Kolasy (kl. 1g), Patrycji Wali (kl. 2h) i Huberta Drabika (kl. 2h). Podziwialiśmy także niezwykłe popisy taneczne, a mianowicie układ taneczny z użyciem stepów w wykonaniu Agnieszki Rułki (kl. 1a), Barbary Gowin (kl. 1b), Julii Zoń (kl. 1b) i Julii Jopek (kl. 1f) oraz taniec nowoczesny w wykonaniu Julii Tlałki (kl. 1d) i Bartosza Zabłockiego (kl. 1d). Galę zakończył energetyczny występ góralskiej ekipy, stworzonej przez Sylwię Pierlak (kl. 1g), Aleksandrę Magierę (kl. 1h), Zuzannę Walatek (kl. 2f), Kingę Juroszek (kl. 3h), Michała Satławę (kl. 1d) oraz  Łukasza Lizaka (kl. 2a), którym gościnnie towarzyszył Mariusz Chwastek. Całości dopełniła przebojowa konferansjerka - Agnieszka Snaczke (kl. 2h). Dekorację przygotowały uczennice z klasy 1d:  Zuzanna Gołek, Kornelia Olber, Agnieszka Setla, Aleksandra Stolarczyk.
Dziękujemy wszystkim Artystom za dostarczenie niezapomnianych doznań. Gorąco dziękujemy także Rodzicom i wszystkim zaproszonym gościom za obecność oraz wsparcie.

Organizatorki: Danuta Brodziak, Dominika Kamińska, Lucyna Majdak, Lucyna Ozimińska

Fotoreportaż z uroczystości - zobacz.

26.02.2020
Tajniki fotoreportażu - warsztaty

Tajniki fotoreportażu - warsztaty

26 lutego 2020 r. odbyły się kolejne warsztaty prowadzone przez panią dr Katarzynę Forst w ramach umowy o współpracy podpisanej ze Szkołą Filmową...

czytaj więcej
26.02.2020
Podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Literackiego

Podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Literackiego "Szuflada"

Dnia 25 lutego 2020 r. w auli naszego liceum odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym w IX Powiatowym Konkursie...

czytaj więcej