Gala Talentów Uczniowskich

Gala Talentów Uczniowskich

19 kwietnia 2018 roku w auli naszego liceum odbyła się uroczysta Gala Talentów Uczniowskich, której przyświecała myśl: „W każdym z nas drzemie jakiś talent, który budzi się, by pięknie w nas żyć”.  Młodzi artyści mieli okazję wystąpić przed swoimi Rodzicami, a także Dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły. W wokalnych popisach mieliśmy okazję oglądać niezwykłe wokalistki: Żanetę Rus (kl. 1f), Justynę Talik (kl. 2d), Aleksandrę Cieślawską (kl. 1c), Sylwię Pierlak (kl. 1g) oraz Zuzannę Walatek (kl. 2f), którym akompaniowali niezastąpieni  Mateusz Augustynowicz (kl. 3e) i Szymon Gach (kl. 2d). Muzycznym odkryciem była również Adrianna Adamek (kl. 2h), która zaśpiewała piosenkę własnego autorstwa- „Song silnej baby”- z autorską muzyką, akompaniując sobie na mało popularnym instrumencie, jakim jest ukulele. Kajetan Wiśniowski (kl. 2a) wykonał na fortepianie wzruszający utwór pt. „Game of croquet”, natomiast Antoni Węglarz (kl. 2a) zaczarował publiczność wirtuozerską grą na akordeonie, z którego popłynęły dźwięki utworu „Concertino in re minore”. Nie zabrakło również recytacji. Z iście aktorskim talentem Aleksandra Miciak (kl. 2b) wyrecytowała autorskie wiersze naszych młodych poetek i poety: Pauliny Kolasy (kl. 1g), Patrycji Wali (kl. 2h) i Huberta Drabika (kl. 2h). Podziwialiśmy także niezwykłe popisy taneczne, a mianowicie układ taneczny z użyciem stepów w wykonaniu Agnieszki Rułki (kl. 1a), Barbary Gowin (kl. 1b), Julii Zoń (kl. 1b) i Julii Jopek (kl. 1f) oraz taniec nowoczesny w wykonaniu Julii Tlałki (kl. 1d) i Bartosza Zabłockiego (kl. 1d). Galę zakończył energetyczny występ góralskiej ekipy, stworzonej przez Sylwię Pierlak (kl. 1g), Aleksandrę Magierę (kl. 1h), Zuzannę Walatek (kl. 2f), Kingę Juroszek (kl. 3h), Michała Satławę (kl. 1d) oraz  Łukasza Lizaka (kl. 2a), którym gościnnie towarzyszył Mariusz Chwastek. Całości dopełniła przebojowa konferansjerka - Agnieszka Snaczke (kl. 2h). Dekorację przygotowały uczennice z klasy 1d:  Zuzanna Gołek, Kornelia Olber, Agnieszka Setla, Aleksandra Stolarczyk.
Dziękujemy wszystkim Artystom za dostarczenie niezapomnianych doznań. Gorąco dziękujemy także Rodzicom i wszystkim zaproszonym gościom za obecność oraz wsparcie.

Organizatorki: Danuta Brodziak, Dominika Kamińska, Lucyna Majdak, Lucyna Ozimińska

Fotoreportaż z uroczystości - zobacz.

30.06.2020

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu serdecznie zaprasza w ramach Narodowego Czytania na spotkanie, które odbędzie się 5 września...

czytaj więcej
30.06.2020

Na dobry początek wakacji 2020 wspominamy pierwsze takie Święto Muzyki

Od 2007 roku, w okolicach 21 czerwca Kopernik gra i śpiewa w ramach Święta Muzyki. W tym roku koronawirus zmusił nas do zmiany formy, ale nie...

czytaj więcej