III spotkanie z grupą młodzieży z Izraela ze szkoły Mekif Hei za nami - działo się, oj działo...

III spotkanie z grupą młodzieży z Izraela ze szkoły Mekif Hei za nami  - działo się, oj działo...

21.11.2016 r. nasze liceum odwiedziła grupa młodzieży ze szkoły Mekif Hei w Ashdod, z którą współpracujemy w Programie "Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów". W tym roku rówieśników z Izraela przyjmowały klasy 1c, 2b i 2g. Szczegółowy opis tego, jak się przygotowywalismy do spotkania, jak przebiegał dzień wizyty i jakie powstały po nim refleksje uczestników oraz obszerny fotoreportaż ze spotkania wkrótce Tymczasem wszystkich zainteresowanych tym niecodziennym wydarzeniem w szkole informujermy o możliwości czytania i oglądania posterów powstałych jako efekt jednego z ćwiczeń z zajęć warsztatowych, prowadzonych w pięciu posko-izraelskich grupach, oraz do zobaczenia pracy plastycznej stworzonej przez ArtGroup (8 Polakow i 8 Izraelczyków), którą inspirowały słowa: pamieć, szacunek, życie, radość. Jeśli ponadto chcielibyście się zainteresować stworzonym słownikiem polsko-angielsko-hebrajskim, wszystko to znajdziecie na poddaszu szkoły. Zapraszamy! Żywiołowymi emocjami po spotkaniu dzielą się uczestnicy - spytajcie ich, jak było. 

Powyżej pamiątkowa fotografia z p. Burmistrzem Antonim Szlagorem na żywieckim rynku przed Ratuszem.

szkolna koordynatorka Programu "Bliżej siebie", Aleksandra Bury

Zobacz fotoreportaż

22.11.2020

Wyjazd edukacyjny do Londynu odwołany

Nawiązując do wiadomości zamieszczonej na stronie internetowej naszej szkoły w dniu 06.05.2020, pragniemy poinformować, że w związku z utrzymującą...

czytaj więcej
22.11.2020

Karolina Cinal, Julia Kubiniec i Justyna Szafrańska FINALISTKAMI X Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu Karolina Cinal (kl. 2bg), Julia Kubiniec (kl. 3f) i Justyna Szafrańska (kl....

czytaj więcej