III spotkanie z grupą młodzieży z Izraela ze szkoły Mekif Hei za nami - działo się, oj działo...

III spotkanie z grupą młodzieży z Izraela ze szkoły Mekif Hei za nami  - działo się, oj działo...

21.11.2016 r. nasze liceum odwiedziła grupa młodzieży ze szkoły Mekif Hei w Ashdod, z którą współpracujemy w Programie "Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów". W tym roku rówieśników z Izraela przyjmowały klasy 1c, 2b i 2g. Szczegółowy opis tego, jak się przygotowywalismy do spotkania, jak przebiegał dzień wizyty i jakie powstały po nim refleksje uczestników oraz obszerny fotoreportaż ze spotkania wkrótce Tymczasem wszystkich zainteresowanych tym niecodziennym wydarzeniem w szkole informujermy o możliwości czytania i oglądania posterów powstałych jako efekt jednego z ćwiczeń z zajęć warsztatowych, prowadzonych w pięciu posko-izraelskich grupach, oraz do zobaczenia pracy plastycznej stworzonej przez ArtGroup (8 Polakow i 8 Izraelczyków), którą inspirowały słowa: pamieć, szacunek, życie, radość. Jeśli ponadto chcielibyście się zainteresować stworzonym słownikiem polsko-angielsko-hebrajskim, wszystko to znajdziecie na poddaszu szkoły. Zapraszamy! Żywiołowymi emocjami po spotkaniu dzielą się uczestnicy - spytajcie ich, jak było. 

Powyżej pamiątkowa fotografia z p. Burmistrzem Antonim Szlagorem na żywieckim rynku przed Ratuszem.

szkolna koordynatorka Programu "Bliżej siebie", Aleksandra Bury

Zobacz fotoreportaż

26.05.2020
Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Nasza tegoroczna absolwentka Żaneta Rus została stypendystką Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium...

czytaj więcej
26.05.2020
Galeria Sztuki

Galeria Sztuki "KOPERA"

W naszej Galerii Sztuki "KOPERA" online pragniemy przedstawić prace rysunkowe uczniów naszej szkoły. Tym razem są to prace Kamili Mastalerz...

czytaj więcej