III spotkanie z grupą młodzieży z Izraela ze szkoły Mekif Hei za nami - działo się, oj działo...

III spotkanie z grupą młodzieży z Izraela ze szkoły Mekif Hei za nami  - działo się, oj działo...

21.11.2016 r. nasze liceum odwiedziła grupa młodzieży ze szkoły Mekif Hei w Ashdod, z którą współpracujemy w Programie "Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów". W tym roku rówieśników z Izraela przyjmowały klasy 1c, 2b i 2g. Szczegółowy opis tego, jak się przygotowywalismy do spotkania, jak przebiegał dzień wizyty i jakie powstały po nim refleksje uczestników oraz obszerny fotoreportaż ze spotkania wkrótce Tymczasem wszystkich zainteresowanych tym niecodziennym wydarzeniem w szkole informujermy o możliwości czytania i oglądania posterów powstałych jako efekt jednego z ćwiczeń z zajęć warsztatowych, prowadzonych w pięciu posko-izraelskich grupach, oraz do zobaczenia pracy plastycznej stworzonej przez ArtGroup (8 Polakow i 8 Izraelczyków), którą inspirowały słowa: pamieć, szacunek, życie, radość. Jeśli ponadto chcielibyście się zainteresować stworzonym słownikiem polsko-angielsko-hebrajskim, wszystko to znajdziecie na poddaszu szkoły. Zapraszamy! Żywiołowymi emocjami po spotkaniu dzielą się uczestnicy - spytajcie ich, jak było. 

Powyżej pamiątkowa fotografia z p. Burmistrzem Antonim Szlagorem na żywieckim rynku przed Ratuszem.

szkolna koordynatorka Programu "Bliżej siebie", Aleksandra Bury

Zobacz fotoreportaż

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

07.05.2021

44. Rocznica śmierci Stanisława Pyjasa, absolwenta naszego liceum

7 maja minęła 44. rocznica śmierci Stanisława Pyjasa – studenta UJ, działacza opozycyjnego, absolwenta naszego liceum, zamordowanego przez Służbę...

czytaj więcej
03.05.2021
Absolwenci I LO w Żywcu odznaczeni Odznaką PTTK „Orli Lot”

Absolwenci I LO w Żywcu odznaczeni Odznaką PTTK „Orli Lot”

W dniu 29 kwietnia 2021r. przed uroczystościami związanymi z zakończeniem nauki, absolwenci I LO w Żywcu: Wiktoria Ficoń (kl.3c), Nadia Tokarczyk...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności