Jak powstaje spektakl teatralny? Spotkanie po premierze komedii „Dom otwarty”

Jak powstaje spektakl teatralny? Spotkanie po premierze komedii „Dom otwarty”

W sobotę 30 stycznia o godz. 17:30 w serwisie YouTube miała miejsce premiera spektaklu Michała Bałuckiego ,,Dom otwarty'' w reżyserii i scenografii Adama Sroki. Komedia ukazywała przekrój różnych osobowości, motywację działań ludzkich oraz przywary XIX-wiecznego mieszczaństwa. Po spektaklu na platformie Teams odbyło się spotkanie z Panią Joanną Litwin aktorką Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego, podczas którego uczestnicy mieli okazję dokładnie zinterpretować komedię oraz poznać wiele szczegółów związanych z przygotowywaniami do premiery spektaklu. Pani Joanna przedstawiła również wiele ciekawostek, odnoszących się do życia komediopisarza Bałuckiego, które zainteresowały zebraną młodzież. Zarówno spotkanie, jak i spektakl umożliwiły obcowanie z kulturą wyższą oraz zapoznanie się z tajnikami teatru. 

Laura Gawełda (kl. 2cg), Kamila Babicka (kl. 2cg)

22.02.2021
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszym liceum

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszym liceum

17 lutego 2021 r. na platformie Teams odbyły się po raz pierwszy w naszym liceum obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Międzynarodowy...

czytaj więcej
17.02.2021
Wykłady online z chemii

Wykłady online z chemii

W styczniu i w lutym 2021 r. uczniowie klas biologiczno-chemicznych: 2c, 2g, 2cg, 2dg (grupa z rozszerzoną chemią), 3c i 3d brały udział...

czytaj więcej