Już za nami Dzień Języka Hiszpańskiego, 2016

Już za nami Dzień Języka Hiszpańskiego, 2016

Opadły emocje, więc można przystąpić do podsumowań. Już za nami kolejny Dzień Języka Hiszpańskiego, który w tym roku przypadł w „Día oficial de tapa”, czyli oficjalny dzień tapas. Dla niewtajemniczonych: tapas to małe przekąski, którymi Hiszpanie raczą się zazwyczaj pod wieczór i dobrym zwyczajem jest zawitać do kilku barów, aby tam spróbować ichniejszego specjału, popijając wszystko tamtejszym winem, lub piwem.

Były konkursy plastyczne, konkursy wiedzy, prezentacje, jedzenie, obowiązkowa piñata - wszystko to w oprawie muzycznej przygotowanej przez nasze uczennice. Wystąpiły Ania Kaznocha, Zuzanna Łoboda oraz Ola Wiewióra.

Po zaciętej walce I miejsce zajęła grupa reprezentująca klasę 2g i 2h, 2 miejsce reprezentanci klasy 1b, 1f, 1g, a 3 miejsce nasi goście czyli uczniowie III klasy Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Żywcu. Wszystkim uczestnikom oraz wspaniałej widowni dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że się podobało.

Do podobnej zabawy zapraszamy za rok.

Organizatorzy: kl. II e oraz p. Lucyna Ozimińska

Zobacz fotoreportaż

26.05.2020
Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Nasza tegoroczna absolwentka Żaneta Rus została stypendystką Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium...

czytaj więcej
26.05.2020
Galeria Sztuki

Galeria Sztuki "KOPERA"

W naszej Galerii Sztuki "KOPERA" online pragniemy przedstawić prace rysunkowe uczniów naszej szkoły. Tym razem są to prace Kamili Mastalerz...

czytaj więcej