Kolejna nasza wizyta na Uniwersytecie Śląskim

Po raz kolejny uczniowie naszego liceum odwiedzili Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Tym razem klasy 2e, 2g oraz 3j pod opieką p. prof. Ewy Kłusak, p. prof. Danuty Kliś i p. prof. Małgorzaty Mrózek 6.11.2015 r. uczestniczyły w wykładach naukowych. Ich tematy brzmiały: Hydrosfera Ziemi oraz Lądolody. Zostały one wygłoszone przez pasjonata nauki, dr. Andrzeja Boczarowskiego, który wszystkich słuchaczy zainteresował tymi zagadnieniami, ciekawie je objaśniając i bogato ilustrując w prezentacji multimedialnej.

Wszyscy uczniowie wrócili do domów z wielką wiedzą i chęcią wysłuchania kolejnych wykładów.

21.02.2020

Nasi matematycy w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym „Zadania logiczne i matematyczne”

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń naszej szkoły: Michał Warmuz z kl. 1bg zajął III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym...

czytaj więcej
21.02.2020

Nasi licealiści w finale Śląskiego Konkursu Matematycznego

Z przyjemnością zawiadamiamy, że aż czterech uczniów naszego liceum: Jakub Mikusek z kl. 2b, Marcelin Raczek z kl. 2b, Kacper Tracz z kl. 2b i...

czytaj więcej