Mija piąty rok współpracy naszego liceum z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krak

Mija piąty rok współpracy naszego liceum z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krak

Pan Profesor Stanisław Gawliński wygłosił w naszym Liceum 16.06.2016 r. piąty (ostatni w tym roku szkolnym) wykład. Tegoroczne spotkania poświęcone były Witoldowi Gombrowiczowi oraz poezji polskiej po 1989 roku. Brali w nich udział uczniowie klas humanistycznych.Bohaterem ostatniej prelekcji był poeta reprezentujący pokolenie „brulionu" – Marcin Świetlicki. Pan Profesor prowadził zgromadzonych w szkolnej auli słuchaczy przez skomplikowane zagadnienia dotyczące wyborów egzystencjalnych i literackich kontestującego „barbarzyńcy". Dla humanistów naszej szkoły to była kolejna, niezwykła podróż ze wspaniałym przewodnikiem intelektualnym, pełnym pasji naukowcem, który w barwnym i jasnym wywodzie ukazuje złożoną problematykę. Pasja Pana Profesora jest zauważalna i bardzo inspirująca – twierdzą uczniowie. Podoba im się także sposób tłumaczenia zawiłości umysłów artystów - łączenie interpretacji z anegdotą.

Serdecznie dziękujemy Panie Profesorze! Cieszymy się, że spotkamy się w nowym roku szkolnym.

Organizacją spotkań zajmowały się polonistki, Halina Słowik-Tyc i Danuta Jarosińska-Tracz.

15.09.2020

Zebrania z rodzicami uczniów klas II i III

Zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich na zebrania, które odbędą się w czwartek 17 września 2020 r. klasy drugie: 16.30...

czytaj więcej
14.09.2020
Sukces recytatorski naszej uczennicy

Sukces recytatorski naszej uczennicy

10 września br. na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej odbył się rejonowy etap eliminacji 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego....

czytaj więcej