Mija piąty rok współpracy naszego liceum z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krak

Mija piąty rok współpracy naszego liceum z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krak

Pan Profesor Stanisław Gawliński wygłosił w naszym Liceum 16.06.2016 r. piąty (ostatni w tym roku szkolnym) wykład. Tegoroczne spotkania poświęcone były Witoldowi Gombrowiczowi oraz poezji polskiej po 1989 roku. Brali w nich udział uczniowie klas humanistycznych.Bohaterem ostatniej prelekcji był poeta reprezentujący pokolenie „brulionu" – Marcin Świetlicki. Pan Profesor prowadził zgromadzonych w szkolnej auli słuchaczy przez skomplikowane zagadnienia dotyczące wyborów egzystencjalnych i literackich kontestującego „barbarzyńcy". Dla humanistów naszej szkoły to była kolejna, niezwykła podróż ze wspaniałym przewodnikiem intelektualnym, pełnym pasji naukowcem, który w barwnym i jasnym wywodzie ukazuje złożoną problematykę. Pasja Pana Profesora jest zauważalna i bardzo inspirująca – twierdzą uczniowie. Podoba im się także sposób tłumaczenia zawiłości umysłów artystów - łączenie interpretacji z anegdotą.

Serdecznie dziękujemy Panie Profesorze! Cieszymy się, że spotkamy się w nowym roku szkolnym.

Organizacją spotkań zajmowały się polonistki, Halina Słowik-Tyc i Danuta Jarosińska-Tracz.

26.05.2020
Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Nasza tegoroczna absolwentka Żaneta Rus została stypendystką Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium...

czytaj więcej
26.05.2020
Galerii Sztuki

Galerii Sztuki "KOPERA"

W naszej Galerii Sztuki "KOPERA" online pragniemy przedstawić prace rysunkowe uczniów naszej szkoły. Tym razem są to prace Kamili Mastalerz...

czytaj więcej