IX obóz naukowy matematyków - Rysianka 2018

IX Obóz naukowy matematyczno – językowy z zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi uzależnień odbył się w dniach 25.09 - 28. 09. 2018 r.  w schronisku PTTK na hali Rysianka.

Opiekunami były: p. Agnieszka Król - kierownik obozu, odpowiedzialna za zajęcia z matematyki, p. Anna Surowiak odpowiedzialna również za zajęcia z matematyki, a ponadto lingwistyki matematycznej ,  p. Iwona Jasek - odpowiedzialna za zajęcia w języku angielskim i p. Bogusława Dziergas – przewodnik górski.

We wtorek po wejściu uczestników na Rysiankę ze Złatnej – Huty przeprowadzone zostały zajęcia z matematyki, konkurs (w języku angielskim) prezentujący słynnych matematyków i ich dokonania oraz tradycyjnie seans filmowy związany z tematyką obozu.

W środę oprócz zajęć matematycznych i wycieczki na szczyt Romanki połączonej z poznaniem specyfiki rezerwatu przyrody ,,Romanka", odbył się także – tradycyjny już – konkurs piosenki turystycznej, przy szałasowym ognisku i wspólnym biesiadowaniu. Tego dnia, mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, bo tegoroczna „Rysianka 2018” to obóz zaczynający się zimowym wejściem, odwiedził nas Pan Dyrektor Jacek Biłko. Po wieczornym spotkaniu i obserwacjach nieba jesienneg, seans filmowy i nocne obserwacje Oriona zamknęły ten emocjonujący dzień.

W czwartek po kolejnej serii rozwiązywania trudnych, ciekawych zadań matematycznych, uczniowie udali się na wycieczkę „Szlakiem Hal” i doszli na Halę Boraczą w rekordowo krótkim czasie.  Odbył się również konkurs scenek propagujących działania zwalczające uzależnienia, połączony z prezentacją ulotek i plakatów. Wieczorne kibicowanie polskiej „ złotej” reprezentacji, pokaz najlepszych zdjęć wykonanych podczas obozu i seans filmowy zakończyły nasz kolejny intensywny dzień.

Piątek był dniem podsumowań konkursów i pożegnań z Rysianką.

IX obóz naukowy matematyków był wyjątkowo urozmaicony pod względem aury, co sprawiło, że tradycyjne obserwacje wschodu słońca nad masywem Pilska i poranne zajęcia sportowe przyniosły dodatkowe piękne przeżycia.

Wyrażamy wielką wdzięczność i składamy podziękowania Państwu Annie i Witoldowi Wiewiórom – gospodarzom Schroniska PTTK „Rysianka”, którzy od dziewięciu lat stwarzają nam świetne warunki i gwarantują serdeczną atmosferę, oraz pani Bogusławie Dziergas, naszej wspaniałej przewodniczce - wolontariuszce i wszystkim życzliwym nam pracownikom schroniska. Wielkie podziękowania należą się również  tradycyjnie Stowarzyszeniu Przyjaciół i Absolwentów LO im. M. Kopernika za pomoc w uzyskaniu środków finansowych na obóz z konkursu grantowego Urzędu Miasta w Żywcu.

Fotoreportaż - zobacz.

Narzędzia dostępności